Pamiętamy – Bohaterowie sierpnia’ 44

powstanie-warszawskie-pamietamy-obchody-

 1 sierpnia składamy pokłon Bohaterom Powstania Warszawskiego. Wydarzenie odbędzie się na terenie Polski w Miniaturze.

78 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Młodzi, ambitni i gotowi do walki ludzie ruszyli walczyć o nasz kraj.  Wybuch powstania ustalono na Godzinę “W” – (godz. 17), dlatego też w poniedziałek na terenie Polski w Miniaturze o tej godzinie zostaną włączone syreny, sygnalizujące obchody tej uroczystości.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zabrania ze sobą symboli upamiętniających Powstanie Warszawskie (np. opaska biało-czerwona). Tuż po godzinie 17  wśród tych osób odbędzie się losowanie upominkowych nagród.

Test wiedzy o Powstaniu Warszawskim

Na miejscu przewodnicy przybliżą wydarzenia z 1944 roku. Co więcej, przygotowaliśmy także quiz wiedzy o Powstaniu Warszawskim, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w quizach. Quiz odbędzie się w godzinach 12:00, 14:00 oraz 16:00 na terenie Polski w Miniaturze.

Dla dzieci poza bogatą wiedzą historyczną przygotowaliśmy grę terenową, która nie tylko wzmocni umysł ale sprawi, że zwiedzanie nabierze kreatywnej formy. Na uczestników gry terenowej czekają nagrody. Gra terenowa rozpocznie się o godzinie 17:30.

Przy wejściu do JuraParku odbędzie się konkurs plastyczny dla najmłodszych o tematyce powstańczej.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 15:00 przy wejściu do JuraParku.

Zapraszamy do wspólnych obchodów 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. #Pamietamy

Godziny otwarcia Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.