Wycieczka w Bałtowie – Edukacja przez zabawę i doświadczenie

wycieczka_szkolna_do_Baltowa

Wycieczka szkolna to miła odskocznia dla uczniów — pewien przerywnik w nauce. Bałtowski Kompleks Turystyczny przyczynia się do kształtowania oraz rozwijania uczuć patriotycznych, obywatelskich i estetycznych poprzez swoją ofertę.

Wycieczka szkolna? Tak! Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej dla uczniów. Podczas jesiennych wycieczek proponujemy 3 pakiety tematyczne: HISTORIA, PRZYRODA, PALEONTOLOGIA.

Dzieci powinny uczyć się samodzielności, krytycznego, racjonalnego myślenia. Dzięki odpowiednim wycieczkom szkolnym potrzeba ciekawości zostaje zapewniona, a zarazem pozytywnie wpływa na ich kształtowanie.

Nauka przez zabawę — dla dzieci w każdym wieku

Dziecko najłatwiej przyswaja wiedzę w sposób intuicyjny i nieświadomy. Dzięki zabawie opanowuje mnóstwo umiejętności, trenuje małą i dużą motorykę, koncentrację oraz poznaje mechanizm ciągów przyczynowo — skutkowych. Podczas zabawy uczy się poznawać kulturę, tradycję i folklor wybranego regionu. Odwiedzając poszczególny region kraju, dziecko zauważa różnice i poznaje ciekawostki z nim związane, np. poznanie gwar, kształtowanie tradycji i szacunku.

Biologia, Geografia, Historia

Podczas wycieczki rozwijane są sfery emocjonalne, estetyczne, wycieczka uwrażliwia na piękno świata oraz przyrodę. Jest również znakomitą okazją doskonalenia zainteresowań uczniów, a także sposobem na szybką i przyjemną naukę dat, które sprawiają przecież tyle trudności. Historia wzbogacona barwną opowieścią, maksymalnie zwizualizowana jest o wiele łatwiejsza do przyswojenia. Dziecko w sposób nieświadomy, szybko może zdobyć bogatą wiedzę, która zaowocuje dobrymi wynikami w nauce, a tym samym pozostanie w pamięci na długie lata.

Wycieczka szkolna„Na tropie przygody” Paleontologia

Znajdujący się w Bałtowie Park Miniatur pozwala zwizualizować położenie, najistotniejszych obiektów na mapie Polski. Opowieść przewodnika wzbogaci wiedzę o przebieg granic i województw. Organizowane kreatywne warsztaty wzmocnią nabytą wiedzę, dzięki czemu nauka historii i geografii stanie się przyjemnością! Jeśli zależy Ci więc, na przekazaniu wiedzy historycznej zapoznaj się z pakietem historycznym!

Poznaj pakiet historyczny „Na tropie przygody”

Jak się okazuje, wycieczka spełnia również funkcję kształtującą wychowanie dziecka. Uczy dobrych wzorców postępowania wobec rówieśników, osób starszych, natury czy dzieł pracy ludzkiej. Dzieci nabywają nowych doświadczeń, które uczą ich samodzielności, odpowiedzialności oraz współpracy z rówieśnikami.

 

 

Aktywnie poznawaj nowe otoczenie

Bałtowski Kompleks Turystyczny położony jest w urokliwej miejscowości, ze względu na aspekt krajobrazowy oraz historię. Naturalne piękno skłania do wędrówek po wyznaczonych szlakach. Do odkrywania ciekawych zakątków Bałtowa proponujemy grę terenową Questing. Pozwala ona odkrywać dzieje i ciekawostki miejsca, a tym samym rozwija zdolności umysłowe oraz realizuje kolejną z istotnych funkcji — zdrowotną.

W Pakiecie Przyroda uczniowie wybiorą się na wędrówkę po Żydowskim Jarze.  Poznaj Pakiet Przyroda – „Na tropie przygody”

wycieczka_szkolna_Baltow

Wycieczka integracyjna dla klas 1 szkół podstawowych

Pierwszaki zaczynają swoją wielką przygodę! To niezwykle ważny moment w życiu każdego dziecka. Aby pierwszy rok w szkole przynosił wspaniałe wspomnienia, Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza na wycieczkę integracyjną i uroczyste pasowanie uczniów przez samego JURASIA!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczki integracyjnej „Poznajmy się — pasowanie na ucznia”

Zapraszamy na wycieczkę do Bałtowa, gdzie poznacie prawdziwy świat zwierząt, gadów, a także świat prehistorii. To miejsce, gdzie spotkacie się twarzą w twarz z naturą (obserwowanie zwierząt, ptaków da dziecku dużo więcej, niż studiowanie nawet najlepiej wydanych leksykonów).

Sprawdź przygotowaną ofertę dla szkół.   SPRAWDŹ OFERTĘ.