Wycieczka szkolna w Bałtowie

wycieczki edukacyjne w Bałtowie

Wycieczka szkolna w Bałtowie? – Tak, to doskonały wybór. Co przyniesie nowy rok szkolny? Z pewnością wiele nowych przyjaźni i wyzwań. Aby wejść w ten rok szkolny z pozytywną energią, zachęcamy do wizyty w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym!

Wycieczka integracyjna

Rozpoczęcie roku szkolnego to wyjątkowy dzień, w szczególności dla pierwszoklasistów. Zaczynając nowy, ważny rozdział w życiu małych śmiałków chcemy, aby szkoła była ich drugim domem. Dlatego zachęcamy do zorganizowania wycieczki integracyjnej „Poznajmy się- pasowanie na ucznia”. Nasz Juraś — pomarańczowa maskotka, uroczyście dokona pasowania pierwszaków! Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymają dyplom oraz upominek od JuraParku. Dodatkowo wycieczka pozytywnie wpływa na kształtowanie dzieci, co więcej przekazywana wiedza, szybciej dociera do uczniów!

 

Na tropie przygody — wycieczka w Bałtowie

To hasło jesiennych wycieczek w Bałtowie. Stawiamy na zabawę, integrację oraz edukację w naturze, dlatego proponujemy 3 tematyczne pakiety jednodniowe HISTORIA, PRZYRODA, PALEONTOLOGIA.

Historia

Pakiet oferujący wycieczkę Rycerskim Szlakiem — dla szkół podstawowych I-IV, natomiast dla klas V-VIII przygotowaliśmy wycieczkę Żakowskim Szlakiem. Podczas tego pakietu dzieci przetestują swoją wiedzę historyczną, co więcej przyswoją wiedzę z zakresu średniowiecza, złotego wieku, a także poznają wiele ciekawostek odnoszących się do relacji polsko-krzyżackich.

-Historia-Polski-zamki-

Przyroda

Młodzi odkrywcy i trwali badacze, będą mogli obserwować życie zwierząt na łonie natury. Uczestnicy wycieczki wybiorą się na Zwierzyniec Górny, odwiedzą królewską rodzinę żubrów, a także wcielą się w rolę opiekuna zwierząt. To doświadczenie pokaże, jakiej cierpliwości, dokładności i opieki wymagają poszczególne gatunki zwierząt.

 Paleontologia

Jeśli Twoi podopieczni są fanami dinozaurów i chcą odkrywać ślady ich przeszłości to pakiet dla Ciebie. Dzieci poznają tajniki „Jak wytropić dinozaura” oraz zobaczą, jak wygląda praca paleontologa. Starsi uczniowie wybiorą się w podróż – „Śladami świętokrzyskich dinozaurów”. Czekają także na nich warsztaty w terenie!

 

 

Zostań w Bałtowie na dłużej

Bałtowski Kompleks Turystyczny zajmuje się także organizacją wycieczek kilkudniowych. Po kontakcie z opiekunem konsultant układa przykładowy harmonogram wycieczki, wedle zainteresowań!

Zapraszamy na wycieczkę do Bałtowa, tu poznacie prawdziwy świat zwierząt, gadów, a także świat prehistorii. To miejsce, gdzie spotkacie się twarzą w twarz z naturą (obserwowanie zwierząt, ptaków da dziecku dużo więcej, niż studiowanie nawet najlepiej wydanych leksykonów).