Dlaczego warto zarezerwować nocleg w gospodarstwie agroturystycznym?

Ranczo-w-Dolinie-noclegi

5 powodów dlaczego warto zarezerwować nocleg w gospodarstwie agroturystycznym 

Planujesz rodzinną wycieczkę do Bałtowa? To wspaniale, przypominamy więc dlaczego warto zarezerwować nocleg w gospodarstwach agroturystycznych!

Coraz częściej planując swoją podróż, kierujemy się miejscem, gdzie panuje cisza i spokój. Małe wioski to idealne rozwiązanie, w szczególności dla osób, które chcą odpocząć od miejskiego hałasu, pośpiechu czy ruchliwych ulic. W skrócie – na chwilkę zatrzymać czas.

Dziś poznasz kilka powodów, dlaczego wybierając się na wakacje czy weekendowy pobyt warto zdecydować się na nocleg w gospodarstwie agroturystycznym. Co więcej, poznasz okolicę, jaka otacza Bałtowski Kompleks Turystyczny. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie zarezerwować nocleg, my wychodzimy do Ciebie z propozycją!

gospodarstwo-agroturystyczne

1. Cisza, czyli jak odpocząć w Bałtowie?

W szczególności to drugie jest właśnie czymś NADZWYCZAJNYM, dla kogoś, kto mieszka w centrum Krakowa, Łodzi, Warszawy czy innego większego miasta. Zdarza się, że nie możesz skupić swoich myśli, gdy otwierasz okno, bo zagłusza je komunikacja miejska czy trąbiące samochody?

Poznaj pierwszy powód… SPOKÓJ I NIETYPOWA CISZA. Z pewnością pozwoli Ci naładować energię, a przede wszystkim pomoże zebrać myśli, i zapewni relaks. Natłok informacji nie sprzyja, gdy pragniesz odpocząć. Dlatego przyjeżdżając do Bałtowa i zatrzymując się w gospodarstwie agroturystycznym, możesz w pełni się zresetować i naładować swoją energię.

 

2. Bliskość natury

Świeże powietrze i śpiew ptaków to wszystko pozwoli Ci odprężyć się i zrelaksować. Malownicze krajobrazy doliny świętokrzyskiej, z pewnością zauroczą wszystkich, w szczególności tych, którzy zaraz po głębokim śnie łapią pierwsze promienie słońca czy wdychają świeże powietrze. W okolicy znajdują się ścieżki rowerowe oraz piesze, miejsce na ognisko i piknik. To wspaniała forma na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego zachęcamy do spotkań na łonie natury!

jesien-zydowski-jar-Baltow

3. Blisko zwierząt

Gospodarstwa turystyczne są przyjazne zwierzętom. Wiejskie, świeże jajka co rano od kur czy, świeże mleko od krowy. Czy to nie brzmi jak idealny przepis na pyszne śniadanie?

Poranne spotkanie ze zwierzętami, a także możliwość zaobserwowania ich zachowań to niebywałe doświadczenie w szczególności dla dzieci, które na co dzień nie mają styczności z takim gatunkiem zwierząt.

Na Ranczo — domku wypoczynkowym, wszyscy goście mogą zobaczyć jakie pożywienia otrzymują nasze zwierzęta. Dodatkowo sami mogą je nakarmić! Kury, kaczki, a także konie. Obok rancza w dolinie obecnie funkcjonuje stajnia „Kraina Koni”, dlatego wszyscy miłośnicy zwierząt mogą odwiedzić naszych mieszkańców krainy, a co więcej przyjrzeć się pracy nad zwierzętami, które wymagają należytej pielęgnacji i opieki człowieka. To nie proste zadanie, chcesz przekonać się, czy sprostałbyś takich obowiązkom?

-osrodek-jazdy-konnej-

4. Poznaj życie na wsi i odkryj jej uroki

Pobyt na wsi sprawi, że zobaczysz wiele różnic. Co więcej, różnice te pozytywnie Cię zaskoczą i sprawią, że zechcesz tu wracać. Jeśli jesteś osobą, która kocha wypoczywać na łonie natury, uwielbia ciekawe przygody, intrygujące historie związane z regionem — zdecydowanie pokochasz życie w Bałtowie i jego okolicach. Twoje dzieci zobaczą, jak troszczyć się o przyrodę, zwierzęta, a nawet jak pielęgnować ogródek warzywny czy kwiaty.

5. Zatrzymaj się w gospodarstwie agroturystycznym — to wspaniała okazja cenowa!

Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Bałtowie, zdecydowanie proponujemy wybór agroturystyki, która należy do Programu Ambasador. Zatrzymując się w agroturystykach należących do programu, płacisz jeden raz za bilet kompleksowy do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, a przez resztę dni pobytu korzystasz z atrakcji za darmo!

Zobacz: Atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Zobacz: Jesienne promocje w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

I jak? Udało nam się przekonać Cię, że czasem, zamiast 5 gwiazdkowego hotelu lepiej wybrać gospodarstwo agroturystyczne?
Jesteśmy pewni, że tak!

Do zobaczenia w Bałtowie!