Gdzie na wycieczkę szkolną?

Bałtów-wycieczka-szkolna

Zabawa i edukacja, czyli zabierz swoich wychowanków na wycieczkę szkolną do Bałtowa- Kompleksu Turystycznego. To jedna z największych atrakcji turystycznych w województwie świętokrzyskim.

Wycieczka szkolna — czy warto?

Odpowiedź jest prosta — WARTO, ponieważ to doskonała odskocznia od murów szkolnych. Proponujemy naukę w terenie połączoną z zabawą. Bo jak wiemy, nauka przyswaja się szybciej  i trwalej wpaja do naszych umysłów, gdy jest odpowiednio przekazana. Pewnie zastanowicie się teraz, co to znaczy odpowiednio… w taki sposób, który zaciekawi ucznia, a tym samym będzie dla niego przyjemną formą nauki! Co więcej, taką formę znajdziecie u nas — w Bałtowie.
Bałtów — Kompleks Turystyczny przyczynia się do kształtowania oraz rozwijania uczuć patriotycznych, obywatelskich i estetycznych.

uroczyste pasowanie na ucznia

Pakiety szkolne

Dzieci powinny uczyć się samodzielności, krytycznego, racjonalnego myślenia. Dzięki odpowiednim wyjazdom szkolnym potrzeba ciekawości zostaje zapewniona, a zarazem pozytywnie wpływa na ich kształtowanie. Decydując się na wycieczkę szkolną do Bałtowa, wybierz odpowiedni pakiet dla uczniów. Dzięki czemu możesz zaplanować swoją lekcję przyrody czy historii w terenie! Przygotowaliśmy kilka propozycji, które ułożone zostały z myślą o wieku uczniów.

PAKIET PRZEDSZKOLAKA

Fascynacja dinozaurami oraz zwierzętami w wieku przedszkolnym nie ustaje! Nieustannie można zaobserwować zachwyt dzieci, gdy ujrzą słynnego T-Rexa czy ogromnego diplodoka. Każdego roku przewodnicy są pod ogromnym wrażeniem, wiedzy, jaką posiadają najmłodsi uczniowie. Co więcej, są oni głodni tej wiedzy, czysta teoria nie przyjdzie im z łatwością! Dlatego doskonale połączyć teorie z praktyką, gdzie dzieci mogą same odkrywać ślady dinozaurów. To dopiero zabawa!

  • W ofercie takie atrakcje jak: JuraPark, Zwierzyniec (górny+dolny) Wioska Czarownic, Park Zabaw.

Zobacz: Poznaj ofertę dla szkół — Wycieczki szkolne latem.

MINI PAKIET

Jeżeli nie interesuje Cię pakiet przedszkolaka z pakietem rozrywkowym, w naszej ofercie znajdziesz Mini Pakiet. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzą JuraPark, Muzeum Jurajskie oraz Prehistoryczne Oceanarium. To pakiet, który zdecydowanie poszerzy wiedzę w zakresie paleontologii oraz prehistorycznego świata. Mali miłośnicy skamieniałości i odkryć, będą mogli zobaczyć skamieniałości z różnych stron świata, a także barwne dioramy przedstawiające wygląd dna morskiego z różnych okresów w dziejach życia na Ziemi. Okazy, kolory to coś, co wzbudzi zainteresowanie wśród uczniów i zachęci do dalszego odkrywania.

PAKIET PRZYGODA

Dedykowany przedszkolakom, a także uczniom klas wyższych. W jego ramach uczniowie zaczerpną wiedzy przyrodniczej oraz historycznej. Zobaczą JuraPark, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Dolny, Wioskę Czarownic — Sabatówkę oraz Polskę w Miniaturze.  

PAKIET KOMPLEKSOWY 

To idealny wybór dla szkół, które chcą spędzić cały dzień w Bałtowie. Ogromna ilość atrakcji zapewni rozrywkę oraz edukację! W pakiecie znajdują się takie atrakcje jak: JuraPark, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski (górny+dolny), Wioska Czarownic — Sabatówka, Polska w Miniaturze, Park Zabaw (bez rollercoastera) + Kino 5D. 

Podczas wycieczki możesz sprawdzić wiedzę swoich uczniów z dziejów historycznych! Na terenieParku miniatur znajduje się 50 zamków i pałaców. Czy Twoi uczniowie pamiętają polskich Władców? Zrób quiz historyczny na wycieczce w Bałtowie!

 

Zajęcia warsztatowe na wycieczce w Kompleksie Turystycznym

Bałtowski Kompleks Turystyczny to nie tylko przekazywanie suchych faktów! Podczas wycieczki szkolnej stawiamy na doświadczenie oraz rozwijanie umiejętności manualnych. W pracowni warsztatowej organizujemy warsztaty plastyczno-paleontologiczne, paleontologiczne oraz warsztaty pszczelarskie. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonują świecę z węzy pszczelej. Co więcej, wcielają się w rolę prawdziwego paleontologa, gdzie podczas preparowania bloku gipsowego odkrywają szkielet dinozaura. Ale to nie wszystko, ponieważ najmłodsi mogą według własnego uznania pomalować skamieniałość, która stanie się pamiątkowym magnezem. Wykonane prace stają się pamiątką z wycieczki!

Przygoda, edukacja, zabawa — zorganizuj wycieczkę szkolną do Bałtowa! Przygotujemy ofertę do Twoich wymagań i sprawimy, że ten dzień będzie pełen dobrych wspomnień, a przede wszystkim wzbogacony o kolejne ciekawe aspekty naukowe.