Święto Dyni w Bałtowie 20. X oraz 3. XI

Jesień w Bałtowie jest niezwykle piękna. Okalające kompleks turystyczny lesiste wzgórza mienią się ciepłymi kolorami. Jakby tego było mało 20 października i 3 listopada wszystko stanie się jeszcze bardziej wyraziste a to za sprawą dyni!

Po raz pierwszy w Bałtowie przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji właśnie z tej okazji.

W programie:

Dyniowe menu w Bałtowskim Zapiecku – już od 12 października oprócz tradycyjnego menu dostępne będą specjalne przysmaki przygotowane przez Szefa Kuchni.  Z pewnością nawet nie spodziewacie się ile można z dyni wyczarować! Powstanie również kącik z  bałtowskimi przetworami z dyni i nie tylko. Będzie przepysznie.

Warsztaty z dekorowania dyni – kreatywne zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. W tej zabawie nie ma ograniczeń ani wieku ani wyobraźni. Otrzymacie od nas piękną dynię, którą za pomocą dostępnych artykułów plastycznych dekorujecie według własnego uznania. Już nie możemy doczekać się ile arcydzieł powstanie na naszych spotkaniach. Warsztaty odbywają się w Bałtowskim Zapiecku .

Dyniowe warsztaty kulinarne dla dzieci – pod okiem szefa kuchni nauczymy najmłodszych gości przyrządzania zdrowych dań z dyni. Prosta receptura i mało wymagająca obróbka termiczna zachęci dzieci do samodzielnego przygotowania pysznych dań w domu! Która mama nie marzyła o małym MasterChef’ie w domu!
Warsztaty odbywają się w “Bałtowskim Zapiecku”.

Konkurs na najciekawiej wyciętą dynię – jeżeli chcesz wygrać nagrodę specjalną przyjedź do nas już z własnoręcznie wyciętą, pomalowano, dowolnie ozdobioną dynią. Komisja weźmie pod uwagę kreatywność i oryginalność dzieła. Wasze dynie zajmą później honorowe miejsce w Bałtowskim Zapiecku i wszyscy nasi goście będą mogli podziwiać Wasze arcydzieła!

Konkurs na największą przyniesioną dynie – Sabatówka, to takie miejsce na mapie naszego kompleksu które nie znosi wszystkiego co pospolite i nudne. Tu jest miejsce na wszystkie dziwactwa i szaleństwa! Dlatego konkurs na największą dynię odbędzie się na Sabatówce. Jeśli uważasz, że Twoja dynia jest jedną z tych największych przynieś ją do nas. Na zwycięzców czekają nagrody!

Kulinarne niespodzianki  – w Sabatówce kupisz również przepiękne dyniowe deserki, koktajle i mnóstwo słodyczy.

Warsztaty kulinarne i warsztaty dekorowania dyń odbywają się co godzinę. Pierwsze warsztaty o godz. 13:00, a ostatnie o godz. 17:00. Udział w warsztatach 15 zł/os. (Cena 15 zł obejmuje udział w obu wersjach warsztatów zarówno kulinarnych jak i kreatywnych. Jeżeli decydujesz się na udział tylko w jednej formie warsztatów – cena jest taka sama 15 zł/os.

Do zobaczenia jesienią w Bałtowie!