Offmania RC —11-13 października

offmania-w-Baltowie-wydarzenie-

Offmania RC by RC Nennox w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza na największy w Polsce zlot fanów zdalnie sterowanych modeli samochodów przeprawowych. Po ekstremalnych „Bałtowskich Bezdrożach Dragon Winch”, które odbywają się w dniach 4 – 6 października, teraz pora na wersję mini tego najpopularniejszego  wśród offroadowców wydarzenia.

11 – 13 października to 3 dni zabawy z modelami rc. Ponad 180 kierowców z 8 krajów da widowiskowy pokaz możliwości modeli aut w skali 1:10. Konkurencje będą odbywać się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego m.in. w JuraParku, na obszarze stoku narciarskiego czy w Polsce w Miniaturze. Każdy z przybyłych gości może z bliska przyjrzeć się zmaganiom kierowców i razem z nimi przeżywać niezwykłe emocje i przede wszystkim dopingować.

KLASY

Klasa Carpet Crawlers – modele zaliczane do tej klasy muszą wyglądać jak terenówki prosto z fabryki. Tutaj w wyglądzie modelu liczy się jak największy realizm.

Klasa adventure – pod uwagę brany jest zarówno realizm modelu jak i jego właściwości terenowe. Są to nadal miniatury fabrycznych samochodów terenowych ale przygotowane do jazdy w bardziej wymagającym terenie. Modele muszą być przygotowane w ten sposób aby ich rzeczywiste odpowiedniki mogły poruszać się po drogach publicznych i jednocześnie dawały sobie radę w terenie.

Klasa extreme – w modelach tej klasy najważniejsze są właściwości terenowe – mają to być pojazdy, które w rzeczywistych rozmiarach raczej nie poruszają się po drogach a na miejsce rajdu przyjeżdżają na lawetach. Są stworzone z myślą o jeździe w ekstremalnie trudnym terenie.

Klasa truck – to miniatury wszelkiego rodzaju ciężarówek i innych aut wieloosiowych.

Klasa Rock – klasa modeli z kategorii rock racer i rock crawler.

 

PLAN WYDARZENIA

Piątek 11 października

12:00 – odprawa dla zawodników
12:00 – 18:00 – zadania w terenie. Konkurencje będą się odbywać na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego: JuraPark, stok narciarski, Polska w Miniaturze.


Sobota 12 października

10:00 – odprawa zawodników
10:30 – 17:30 – zadania w terenie (Bałtowski Kompleks Turystyczny)

Niedziela 13 października
11:00 – zawody drużynowe offroad

Kliknij – zobacz zapowiedź wydarzenia