Offmania RC

Offmania-RC-Baltow-

Offmania RC by RC Nennox w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza na największy w Polsce zlot fanów zdalnie sterowanych modeli samochodów przeprawowych. Tuż przed ekstremalnym rajdem „Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch”, które odbywają się w dniach 2 – 4 października, czas na wersję mini tego najpopularniejszego  wśród offroadowców wydarzenia.

25 – 27 września to 3 dni zabawy z modelami rc. Niemal 200 kierowców da widowiskowy pokaz możliwości modeli aut w skali 1:10. Konkurencje będą odbywać się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego m.in. w JuraParku, na obszarze stoku narciarskiego czy w Polsce w Miniaturze. Każdy z przybyłych gości może z bliska przyjrzeć się zmaganiom kierowców i razem z nimi przeżywać niezwykłe emocje. Umiejętności kierowców oraz możliwości modeli rc są wprost niebywałe!

KLASY

Klasa Carpet Crawlers – modele zaliczane do tej klasy muszą wyglądać jak terenówki prosto z fabryki. Tutaj w wyglądzie modelu liczy się jak największy realizm.

Klasa adventure – pod uwagę brany jest zarówno realizm modelu jak i jego właściwości terenowe. Są to nadal miniatury fabrycznych samochodów terenowych ale przygotowane do jazdy w bardziej wymagającym terenie. Modele muszą być przygotowane w ten sposób aby ich rzeczywiste odpowiedniki mogły poruszać się po drogach publicznych i jednocześnie dawały sobie radę w terenie.

Klasa extreme – w modelach tej klasy najważniejsze są właściwości terenowe – mają to być pojazdy, które w rzeczywistych rozmiarach raczej nie poruszają się po drogach a na miejsce rajdu przyjeżdżają na lawetach. Są stworzone z myślą o jeździe w ekstremalnie trudnym terenie.

Klasa truck – to miniatury wszelkiego rodzaju ciężarówek i innych aut wieloosiowych.

Klasa Rock – klasa modeli z kategorii rock racer i rock crawler.

PLAN WYDARZENIA

Piątek 25 września
8:45 – 9:00 – odprawa dla zawodników
9:00 – 12:00 – zadania na torze RC

Sobota 26 września
9:30 – 9:45 – odprawa zawodników
10:15 – 17:00 – zadania w terenie (Bałtowski Kompleks Turystyczny)
19:00 – start nocnego przejazdu

Niedziela 27 września
9:00 – 10:30 – rozdanie nagród
11:00 – 14:00 – Mini WSW Challenge (zwykłe i drużynowe)