Wiedza i zdrowie w Bałtowie

Bałtowski Pakiet Edukacyjny

Spotkanie z dinozaurami i morskimi prehistorycznymi stworami?  Oko w oko z dzikimi zwierzętami? A może zwiedzanie najciekawszych zamków Polski w jeden dzień? Brzmi kusząco i pewnie w obecnej sytuacji wydaje Ci się senną mrzonką. Nic bardziej mylnego!


PROGRAM “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE”

Dzięki uruchomieniu programu zajęć edukacyjnych pod nazwą “Wiedza i zdrowie w Bałtowie” macie możliwość spędzenia aktywnego, rodzinnego czasu na świeżym powietrzu z wykorzystaniem atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Przed przyjazdem zapoznajcie się z regulaminem zajęć. Na miejscu poprosimy Was o podpisanie oświadczenia. Od tego momentu stajecie się uczestnikiem zajęć edukacyjnych czyli macie możliwość korzystania z naszego obiektu. Atrakcji jest wiele,  więc możesz u nas spędzić cały dzień lub weekend i w końcu nikt nie będzie narzekał na nudę! 

Ostatni rok był dla większości rodziców ogromnym wyzwaniem. Zdalna praca i nauka, przebywanie w tym samym otoczeniu ma negatywny wpływ na rodzinne relacje oraz kondycję psychofizyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.

Mamy rozwiązanie! W Bałtowie nuda się nie uda!

Położenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego zawsze było ogromnym atutem tego miejsca ze względów krajobrazowych.  Ale dziś, w czasach gdy dystans społeczny jest wyznacznikiem naszego bezpieczeństwa, rozległe tereny spacerowe Bałtowa stają się wymarzoną przestrzenią do wypoczynku, wszelakich aktywności i oczywiście nauki!

CO MOGĘ ROBIĆ W BAŁTOWIE?

W ramach programu “Wiedza i zdrowie w Bałtowie” przy okazji zajęć edukacyjnych i pod okiem profesjonalnego przewodnika masz do dyspozycji:

 • JuraPark – ścieżka edukacyjna wśród dinozaurów oraz spotkanie z paleontologiem – czynne codziennie 10:00 – 17:00,
 • Prehistoryczne Oceanarium – pełna emocji podróż w głąb prehistorycznych mórz i oceanów – czynne w weekendy 10:00 – 17:00,
 • Zwierzyniec Górny i Dolny – edukacyjne zajęcia z przyrody, bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami – czynny w weekendy 10:00 – 17:00,
 • Polska w Miniaturze – historyczne zajęcia edukacyjne – zwiedzanie blisko 50 miniatur najpiękniejszych polskich zamków, pałaców czy warowni – czynna w weekendy 10:00 – 17:00,
 • Sabatówka – Wioska Słowiaństwa – zajęcia edukacyjne o historii i wierzeniach dawnych Słowian – czynna w weekendy 11:00 – 17:00.

 

 • JURAPARK – PAKIET EDUKACYJNY

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA WŚRÓD DINOZAURÓW

Blisko kilometrowa ścieżka wiedzie wśród realistycznych figur dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Już od początku zwiedzania towarzyszą nam tablice opisowe, które przybliżą nam tajemniczy świat dinozaurów. Dzięki nim poznasz lub usystematyzujesz swoją wiedzę z zakresu ewolucji jak również przeczytasz wiele ciekawostek o każdym z gatunków dinozaurów. Fanów prehistorycznego świata z pewnością zachwyci szczegółowość wykonania modeli oraz obecność paleontologa – który odpowie na każde pytanie dotyczące życia i zagłady dinozaurów.

PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Spotkanie z morskimi gigantami sprzed milionów lat może przyprawić o gęsią skórkę. Dzięki technologii 3D spotkanie to jest niezwykle realistyczne.

Zasady bezpieczeństwa w JuraParku

– na terenie JuraParku obowiązują maseczki,
– prosimy nie przechodzić przez ogrodzenie oraz o  niedotykanie eksponatów i elementów infrastruktury,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.

.

 • ZWIERZYNIEC GÓRNY i DOLNY – PAKIET EDUKACYJNY

BLISKIE SPOTKANIE Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI

Zwierzyniec górny zwiedzamy z przewodnikiem, który przybliża nam najważniejsze informacje na temat każdego z zamieszkujących tutaj gatunków. Ze względu na ogromny ponad 60ha obszar zwierzyńca podróż tą pokonujemy na pokładzie amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu w sposób bezpieczny dla nas i dla zwierząt możemy z bliska podglądać ich życie i zachowanie. Górną część zwierzyńca zamieszkuje kilkadziesiąt gatunków – między innymi jelenie, daniele, kilkanaście gatunkó kóz i owiec, wielbłądy, antylopy, bydło szkockie, zebu, kuce, żubry i wiele innch.

Mieszkańcy dolnego Zwierzyńca już nie mogą się Was doczekać. Surykatki, lemury, małpki makaki, mała wielbłądzica Laura, kaczki, żurawie, kuce i osiołki wypatrują z niecierpliwością pierwszych gości. Zbliżając się do Zwierzyńca Dolnego z pewnością już z daleka usłyszysz naszą papugę arę wykrzykującą „Halo” i „Cześć”. Każdy gatunek zwierzęcia, który zamieszkuje Zwierzyniec Dolny ma swoją tabliczkę. Dzięki temu spacer będzie też doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat zarówno rodzimych jak i egzotycznych gatunków zwierząt.

Zasady bezpieczeństwa w Zwierzyńcu Dolnym

– na terenie Zwierzyńca Dolnego obowiązują maseczki,
– zwierzęta znajdują się w zagrodach, za siatką lub szybą. Prosimy o niedotykanie barier i innych elementów infrastruktury,
– obowiązuje całkowity zakaz karmienia zwierząt,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa Zwierzyńca będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.

.

 • POLSKA W MINIATURZE

HISTORYCZNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Ponad hektarowy obszar uformowany na kształt Polski, na którego terenie umieszczono 49 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju. Przygotuj się na wyjątkowy spacer w pięknym otoczeniu przyrody. W ciągu godzinnego spaceru możesz poznać największe perełki architektury od cudownego Ogrodzieńca po potężny Malbork. Wszystkie rekonstrukcje zostały wyposażone w tablice opisowe dzięki którym poznasz fascynujące historie zarówno budowli jak i osób z nimi związanych. Obecny na miejscu przewodnik – historyk przybliży Ci najciekawsze historie związane z każdym eksponatem.

Zasady bezpieczeństwa w Polsce w Miniaturze

– na terenie Polski w Miniaturze obowiązują maseczki,
– prosimy nie dotykać miniatur zamków,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.

.

 • SABATÓWKA – WIOSKA SŁOWIAŃSKA

ZAJĘCIA EDUKACYJNE – HISTORIA SŁOWIAN

Sabatówka to wyjątkowe miejsce – opanowana przez czarownice teraz uczy o przeszłości Słowian. Co Cię czeka?

 • posłuchaj opowieści o mitach, wierzeniach, bóstwach i zwyczajach Słowian
 • poznaj tradycyjne baśnie słowiańskie oraz postaci w nich występujące
 • posłuchaj opowieści:
  • legendy związane z polskimi zamkami,
  • mity i legendy germańskie,
  • mity i legendy celtyckie,
  • o legendarnych herosach i bohaterach
 • pod opieką przewodnika – “czarownicy” poznasz sekrety magii

Zasady bezpieczeństwa w Sabatówce

– na terenie obiektu obowiązują maseczki,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.

sabatówka wioska słowiańska

CZY BĘDĄ DZIAŁAŁY PUNKTY GASTRONOMICZNE?

Tak. Zapraszamy do Zajazdu Przystocze – bufet serwuje pyszne i sycące dania obiadowe w wersji “na wynos”.
W Bałtowskim Gościńcu od piątku do niedzieli prowadzone są zajęcia edukacyjne – kurs zdrowego żywienia. Sprawdź szczegóły na stronie baltowskizapiecek.pl

.

CZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z NOCLEGU?

W ramach zajęć edukacyjnych możliwe jest zakwaterowanie uczestników zajęć. Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją – 510 263 896.

Sprawdź cennik pakietów edukacyjnych

PROGRAM/REGULAMIN POZASZKOLNYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH pn.: “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE – BAŁTOWSKI PAKIET EDUKACYJNY”

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA POZASZKOLNYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH pn.: “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE – BAŁTOWSKI PAKIET EDUKACYJNY”


PRZYRODA

Jeżeli cenisz sobie bezpośredni kontakt z przyrodą, świeże powietrze i dzikie tereny, to koniecznie odwiedź Bałtów.  Udaj się na spacer wzdłuż urokliwego przełomu rzeki Kamiennej lub wybierz jedną z wielu pieszych tras spacerowych wśród tutejszych wzgórz i wąwozów.

Wokół kusi wspaniała przyroda dwóch rezerwatów „Ulów” i „Modrzewie” oraz szereg pomników przyrody ożywionej i nieożywionej z najprawdziwszymi jaskiniami włącznie. Imponujące różnice wysokości między dnem doliny a otaczającymi ją wzniesieniami, głębokie wąwozy lessowe, w których odsłaniają się jurajskie „skarby”, wapienne ostańce skalne i świetliste dąbrowy tworzą niepowtarzalny urok bałtowskiego krajobrazu.

 • PRZYRODNICZE ŚCIEŻKI SPACEROWE

Oferujemy dwa typy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej: trasy nordic walking oraz trasy krajoznawcze. Pierwsze wykorzystują odcinki chodników, ścieżek rowerowych lub lokalnych dróg o utwardzonej, równej nawierzchni, zapewniającej warunki do spokojnych i bezpiecznych spacerów „z kijkami” w promieniu kilku kilometrów od Bałtowa, drugie sprowadzają na malownicze, lokalne ścieżki, pagórkowate wertepy oraz leśne drogi, które rzucają śmiałkom i odkrywcom prawdziwe wyzwanie. Trasy nordic walking przeznaczone są dla wszystkich turystów i służą przede wszystkim relaksowi, natomiast krajoznawcze, ze względu na trudności, wynikające m.in. z ukształtowania terenu, a także znacznego dystansu, kierujemy ku bardziej wprawnym piechurom, nastawionym na przygodę i bezpośredni kontrakt z naturą. Trasy spacerowe rozpoczynają się od przystanku rowerowego Krzemiennego Szlaku zlokalizowanej na Okręglicy, nad zatoczką i zatoczywszy pętlę przy niej się kończą.

Możesz poruszać się ścieżkami po śladzie gpx. KLIKNIJ, wybierz najlepszą dla Ciebie trasę i ciesz się urokami okolicy.