Wyloguj się na Majówkę!

majówka-weekend-majowy-w-Bałtowie

.

Nauka i praca zdalna, brak ruchu i aktywności fizycznej.
Czas to zmienić!
Wyloguj się na Majówkę! Skorzystaj z sielskiej atmosfery Bałtowa. Spędź weekend majowy w Bałtowie!

.


Pomysł na długi weekend majowy
30.04 – 3.05.2021

PROGRAM “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE”

Majówkowe Pakiety Edukacyjne obejmują:

🦕 JuraPark i Prehistoryczne Oceanarium
🐫 Zwierzyniec Dolny i Górny
🏰 Polska w Miniaturze
🧙‍♀ Sabatówka


GODZINY:
30 kwietnia 2021 – 10:00 – 17:00
1 – 3 maja 2021 zajęcia edukacyjne odbywają się w godzinach
9:00 – 18:00.

Dzięki uruchomieniu programu “Wiedza i zdrowie w Bałtowie” podczas Majówki możemy udostępnić Wam wybrane atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Prowadzimy zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia profesjonalnych przewodników – edukatorów.
Bałtowski Kompleks Turystyczny to przede wszystkim miejsce, w którym czeka na Was ogromna ilość atrakcji i aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Dzięki dużemu obszarowi kompleksu nie musisz martwić się o dystans. Oferujemy bezpieczną przestrzeń do spacerów, wycieczek rowerowych i aktywnego odpoczynku. Zajęcia edukacyjne odbywają się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
Małych i dużych odkrywców zapraszamy do Bałtowa na Majówkę!  

Zapoznaj się z regulaminem programu.

Aby skorzystać z programu zajęć edukacyjnych, na miejscu musisz podpisać stosowne oświadczenie. Zapoznaj się z jego treścią – OŚWIADCZENIE.


weekend-majowy-atrakcje-dla-dzieci

JURAPARK – PAKIET EDUKACYJNY

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA WŚRÓD DINOZAURÓW

 • Żywy dinozaur? – w Bałtowie wszystko jest możliwe!
 • Zwiedzanie JuraParku i Prehistorycznego Oceanarium – przejdź przez blisko kilometrową ścieżkę edukacyjną wzdłuż której stoją naturalnej wielkości dinozaury … i niektóre już z daleka widać, że szykują się do ataku. Inne spoglądają łagodnie na przechadzających się turystów. Wchodząc do Prehistorycznego Oceanarium zanurzysz się w mroku morskich głębin. Dzięki nowoczesnej technologii możesz teraz z bliska obserwować podwodne życie gigantów z przeszłości.

GONDWANA

Gondwana to część JuraParku. Znajduje się mniej więcej w połowie ścieżki dydaktycznej. To tutaj zwykle urzęduje nasz paleontolog. Skorzystaj z jego obecności i wysłuchaj na czym polega jego praca – w terenie i w pracowni. Z przyjemnością odpowie na każde pytanie oraz zaprezentuje znalezione w okolicy skamieniałości.

 • w dniach 1 – 3 maja o godz.13.00 i 15.00 – pokazy „Zostań odkrywcą” – preparowanie skamieniałości.

weekend-majowy-atrakcje-dla-dzieci

ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI GÓRNY I DOLNY – PAKIET EDUKACYJNY

BLISKIE SPOTKANIE Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI

.

Dzika przygoda na bałtowskim safari – czeka Cię niezwykłe spotkanie z wyjątkowymi mieszkańcami Zwierzyńca Bałtowskiego.

Zwierzyniec Górny zwiedzamy z przewodnikiem, który przybliża nam najważniejsze informacje na temat każdego z zamieszkujących tutaj gatunków. Ze względu na ogromny ponad 60 hektarowy obszar Zwierzyńca podróż tą pokonujemy na pokładzie amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu w sposób bezpieczny dla nas i dla zwierząt możemy z bliska podglądać ich życie i zachowanie. Górną część zwierzyńca zamieszkuje kilkadziesiąt gatunków – między innymi jelenie, daniele, kilkanaście gatunków kóz i owiec, wielbłądy, antylopy, bydło szkockie, zebu, kuce, żubry i wiele innych.

Zwierzyniec Górny – zwiedzanie własnym autem!
W majowy weekend dajemy Wam wyjątkową szansę na przeżycie prawdziwego safari. Jeżeli nie chcecie korzystać z przejazdu schoolbusem z przewodnikiem, będziecie mogli wjechać na teren zwierzyńca własnym autem. Pamiętajcie jednak, by poruszać się tylko po wyznaczonej trasie przejazdu. Zamiast przewodnika podczas podróży może towarzyszyć Wam AUDIOPRZEWODNIK.

Zwierzyniec Dolny – miejsce dla miłośników zwierząt. Spotkasz tu zabawne surykatki, ciekawskie lemury, małpki makaki, przyjazną wielbłądzicę Laurę, kaczki, żurawie, kuce i osiołki. Nasze zwierzaki już wypatrują z niecierpliwością majówkowych gości. Zbliżając się do Zwierzyńca z pewnością z daleka usłyszysz naszą papugę arę wykrzykującą „Halo” i „Cześć” oraz pokazujące swoją wyższość pawie.


weekend-majowy-atrakcje-dla-dzieci

POLSKA W MINIATURZE

HISTORYCZNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Ponad hektarowy obszar w kształcie Polski. Na jego terenie umieszczono 50 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju. Zapraszamy na wyjątkowy spacer w pięknym otoczeniu przyrody – wśród zielonych skwerów, kaskad, czystych strumyków oraz z przepiękną panoramą na bałtowski przełom. Poznaj największe perełki architektury od cudownego Ogrodzieńca po potężny Malbork. Wszystkie rekonstrukcje zostały wyposażone w tablice opisowe dzięki którym poznasz fascynujące historie zarówno budowli jak i osób z nimi związanych. Obecny na miejscu przewodnik – historyk przybliży Ci najciekawsze historie związane z każdym eksponatem. Młodsi goście będą mieli wyjątkową okazję posłuchać znanych i tych zupełnie zapomnianych legend.

 • gra plenerowa „Historia zaklęta w murach zamków” – zagraj w rodzinną wielkoformatową grę i stań się uczestnikiem najważniejszych wydarzeń w historii Polski,
 • rozglądaj się dokładnie – może będziesz miał szczęście spotkać prawdziwego rycerza lub białą damę,
 • zrób sobie pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej scenerii.

weekend-majowy-atrakcje-dla-dzieci

SABATÓWKA – WIOSKA SŁOWIAŃSKA

ZAJĘCIA EDUKACYJNE HISTORIA SŁOWIAN

 • Poznaj wierzenia i obrzędy dawnych Słowian – sprawdź ile prawdy jest w legendach,
 • Posłuchaj wyjątkowych opowieści i legend – w wersji dla najmłodszych – godz.13.00, 15.00, 17.00
 • rodzinne zabawy na świeżym powietrzu – bez prądu i Internetu: zgadywanki, wyliczanki, zadania sprawnościowe.

weekend-majowy-atrakcje-dla-dzieci

BAŁTÓW AKTYWNIE

“NA ŚWIEŻYM POWIETRZU”

Poza zajęciami edukacyjnymi w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym macie ogromny wybór wśród aktywności sportowych do których serdecznie zachęcamy. Położenie kompleksu wśród zielonych wzgórz, urokliwie płynąca meandrami rzeka, liczne wywierzyska z krystalicznie czystą wodą, wychodnie skalne dają nam prawie nieskończone możliwości w organizowaniu bezpiecznego, aktywnego wypoczynku całym rodzinom.

Spacery

Znajdziecie u nas dwa typy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej: trasy nordic walking oraz trasy krajoznawcze. Pierwsze wykorzystują odcinki chodników, ścieżek rowerowych lub lokalnych dróg o utwardzonej, równej nawierzchni, zapewniającej warunki do spokojnych i bezpiecznych spacerów „z kijkami” w promieniu kilku kilometrów od Bałtowa, drugie sprowadzają na malownicze, lokalne ścieżki, pagórkowate wertepy oraz leśne drogi, które rzucają śmiałkom i odkrywcom prawdziwe wyzwanie. Trasy nordic walking przeznaczone są dla wszystkich turystów i służą przede wszystkim relaksowi, natomiast krajoznawcze, ze względu na trudności, wynikające m.in. z ukształtowania terenu, a także znacznego dystansu, kierujemy ku bardziej wprawnym piechurom, nastawionym na przygodę i bezpośredni kontrakt z naturą. Trasy spacerowe rozpoczynają się od przystanku rowerowego Krzemiennego Szlaku zlokalizowanej na Okręglicy, nad zatoczką i zatoczywszy pętlę przy niej się kończą.

Możesz poruszać się ścieżkami po śladzie gpx. KLIKNIJ, wybierz najlepszą dla Ciebie trasę i ciesz się urokami okolicy.

ROWERY

Ponad 1000 km ścieżek rowerowych przebiegających przez najciekawsze miejsca w regionie, czyli Krzemienny Szlak. Dzięki aplikacji możecie wybrać trasę dostosowaną do Waszych predyspozycji, a także zobaczyć najciekawsze atrakcje w okolicy. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zapaleni sportowcy jak i rodziny z dziećmi. 

Dodatkowo dla wszystkich, którzy chcą wybrać się na rowerową wycieczkę, a nie posiadają własnych rowerów zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni rowerów. Znajdziecie tam m.in. rowery

 • trekkingowe Kross – 20 szt.
 • Enduro Kross – 2 szt.
 • MTB Kross – 3 szt.
 • elektryczne Raptor Skymaster – 10 szt.
 • Junior Kross – 10 szt.
 • Kids Kross – 5 szt.
 • Segwaye – 4 szt.

Wspinaczka skałkowa

WPINKA to Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który oferuje znakomite warunki do uprawiania wspinaczki skałkowej.  A ponieważ chcemy, aby „pionowe wyzwania” stanowiły jedną z szeregu atrakcji projektu Bałtów Aktywnie, zamierzamy przybliżyć jego walory oraz stworzyć każdemu turyście warunki do „wbicia się w ścianę”, udostępniając na miejscu profesjonalny sprzęt do wspinaczki. 

Wspinaczka jest sportem dla wszystkich. Ograniczenia wynikające z braku kondycji, rozciągnięcia oraz przygotowania technicznego i siłowego, przestają być ograniczeniami gdy dobierzemy do swoich możliwości odpowiedni poziom trudności drogi

Wszystkie szczegóły znajdziecie tu: http://baltowaktywnie.pl/pionowo/

Questing

Wyruszcie w teren i odkrywajcie zagadki regionu ze specjalnie przygotowanymi trasami questingowymi. Questing to atrakcja dla całej rodziny, dzięki której z pewnością spędzicie niezapomniany czas. Wspólnie rozwiązujcie zadania i pokonujcie kolejne odcinki tras.

Pobierz trasy

Bałtów 4×4

Wyprawa autem 4×4 to atrakcja, która z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci! Specjalnie dla Was wyznaczyliśmy aż 18 tras o różnym poziomie trudności dla posiadaczy aut z napędem 4×4. Nie masz swojego auta? Żaden problem! Skorzystaj z wypożyczalni: https://baltow4x4.pl/ .

CZY BĘDĄ DZIAŁAŁY PUNKTY GASTRONOMICZNE?

Tak. Zapraszamy do Zajazdu Przystocze – bufet serwuje pyszne i sycące dania obiadowe w wersji „na wynos”.

CZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z ZAKWATEROWANIA?

W ramach zajęć edukacyjnych możliwe jest zakwaterowanie uczestników zajęć. Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją – 510 263 896.

Cennik

Bilety na zajęcia edukacyjne dostępne tylko stacjonarnie.