3 sposoby na ekstremalny pobyt w Bałtowie

wyprawa-4x4-off-road-

Ostatni wpis Spacerowo w Bałtowie – Jak rodzinnie spędzić ten czas? Poświęcony był spokojniejszej formie zwiedzania okolicy Bałtowa. Tym razem, tak jak obiecaliśmy opiszemy kilka innych bardziej ekstremalnych aktywności, które czekają na Ciebie w Bałtowie.

Z prądem i pod prąd, czyli spływ kajakowy Doliną rzeki kamiennej

Wybierając spływ kajakowy, można doświadczyć czegoś niewyobrażalnego. Natura, szum drzew, śpiew ptaków, nurt rzeki sprawia, że można uciec od codzienności i oddać się przyrodzie. Co ciekawe udając się po raz kolejny na spływ, pozornie tą samą rzeką możemy odczuwać to “niemożliwe”. A wszystko za sprawą natury. Rzeka zmienia swój nurt, dając wrażenie czegoś nowego. Jakbyśmy płynęli całkiem inną rzeką.
Dlatego jeśli już skorzystałeś z tej oferty, nie zastanawiaj się i ponownie w tym sezonie skorzystaj z ekstremalnej przygody po rzece kamiennej i zobacz, czy tym razem Cię zaskoczy.
Dla wszystkich zainteresowanych w sumie czeka 36 km spływ do rzeki Wisły. Na trasie czeka kilka przystani, pierwsza z nich znajduje się w Pętkowicach. Tam można zacumować kajaki i pozwolić sobie na odpoczynek, by później kontynuować spływ w kierunku kolejnej przystani – Czekarzewice. Następnie Zemborzyn (przed ujściem Kamiennej do Wisły) oraz Kłudzie, gdzie przez lata stacjonowała przeprawa promowa przez Wisłę.

Ekstremalnie – Bałtów 4×4

Wyprawy off-roadowe po wyznaczonych terenach, które są nie lada wyzwaniem dla kierowców oraz ich pilotów. Miłośnicy terenowych wypraw mogą skorzystać z 18 tras krajoznawczych o różnym stopniu trudności. W dziką podróż może udać się z wami przewodnik, który nie tylko pomoże w orientacji w terenie, ale wzbogaci Waszą wiedzę o dodatkowe ciekawostki związane z okolicznymi miejscowościami.
To doskonała wycieczka nie tylko dla entuzjastów 4×4, ale także dla całych rodzin, bez względu na wiek. Decydując się na wyprawę uczestnicy mogą podziwiać wspaniałe walory przyrodnicze terenu. Wszyscy mogą zaangażować się w odczytywanie wskazówek nawigacyjnych. Wspólne rozwiązywanie oraz pokonywanie przeszkód daje ogromną satysfakcję i wywołuje uśmiech na twarzach uczestników. A co więcej wpływa na budowanie pozytywnych relacji. Jeśli nie dysponujesz swoim autem, na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia.

Cennik

  • 1 godzina – 399 z
  • 2 godziny – 749 zł
  • 3 godziny – 1049 zł

 

Pionowo

Ekstremalne ścieżki wspinaczkowe! Tak, jak już wspomnieliśmy, takich przygód u nas nie brakuje. Wpinka to Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który proponuje ofertę pionowych przygód. Oferując ten rodzaj aktywności, zapewniamy również odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najbardziej znana skałka (Skała Nihilistów) liczy 16 metrów, znajduje się w Podgrodziu. Proponujemy skałkę Siekacze Dinozaurów w Bałtowie. W tym sezonie dodaliśmy również ścieżkę spacerową – Ferrata na Siekaczach, która choć krótka to intensywna. Wymaga lepszego przygotowania. Przebieg trasy tutaj.

Skała Nihilistów Podgrodzie – Topo  

Siekacze Dinozaurów w Bałtowie – Topo

Nie czekaj, już teraz zaplanuj swój pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Tu nie będziesz się nudzić, a tę przygodę zapamiętasz na długie lata!