Spotkaj się ze Świętym Mikołajem w Bałtowie

wioska-Swietego-Mikolaja-Baltow-

Od wielu lat do Bałtowa przyjeżdża wyjątkowy, szczególny gość — Św. Mikołaj. Jego przybycie poprzedzają usilne starania Elfów, które wioskę czarownic, czyli Sabatówkę zamieniają w cudowną i bajkową Wioskę Św. Mikołaja.

 

Chata Świętego Mikołaja

Pięknie udekorowana, rozświetlona tysiącem lampek, cieplutka i przytulna pozwala bez reszty zanurzyć się w świątecznej atmosferze. Święty Mikołaj przyjeżdża saniami po brzegi wyładowanymi prezentami i bardzo chętnie je rozdaje. Z jego chaty nikt nie wychodzi z pustymi rękami. Siedząc w swoim fotelu, chętnie rozmawia ze wszystkimi dziećmi, częstuje cukiereczkami, a także z radością pozuje do zdjęć 🙂

W jego Towarzystwie spotkacie niezawodną Panią Mikołajową, która dba, by Mikołaj był punktualny. Na miejscu skorzystacie z magicznej kawiarenki, gdzie możecie zamówić przepyszne regionalne ciasta, aromatyczną kawę, herbatę oraz gorącą czekoladę.
To nie wszystko, co czeka na Was w Wiosce Świętego Mikołaja… w wir zabaw wciągną Was ostrouche elfy. Spotkacie także uroczego bałwanka — Olafa oraz radosnego liska!

W tym sezonie Mikołaj przybędzie do Bałtowa już 25 listopada 2022, a urzędować będzie do końca zimy!

Szkoła Elfów

Pewnie zastanawiacie się, co można robić z naszymi elfami. Odpowiedź jest tylko jedna — świetnie się bawić a przy tym rozwijać także swoje umiejętności. Ostrouche elfy pomogą Wam wykonać świąteczne ciasteczka. Sami wybieracie dekoracje, które dodatkowo będą zdobić wasze wypieki. Gotowe pierniki zabieracie ze sobą do domu.

Warsztaty z pieczenia świątecznych pierniczków odbywają się w każdą sobotę i niedzielę.

 

Bajkowa Kraina Lodu

Kiedy w Bałtowie gości Św. Mikołaj, chętnie składają mu wizyty także znane i lubiane postacie z bajek. Jedną z nich jest Królowa Elza, którą zobaczycie w swoim królestwie — Krainie Lodu, które znajduje się obok JuraParku. Tu będziecie mogli zobaczyć, także sceny z filmu animowanego.

Zobacz: Cennik atrakcji Bajkowa Zima

bajkowa-kraina-lodu

 

JuraPark w Zimowej Scenerii

Dinozaury w JuraParku można odwiedzić także zimą. O tej porze ścieżka z dinozaurami wygląda zupełnie inaczej. Przypominamy, że spacerując po odkrywczym terenie, możecie skorzystać z obecności przewodnika, który zdradzi Wam i Waszym dzieciom wiele cennych ciekawostek. Dowiecie się m.in. jaki wpływ na życie dinozaurów miało ochłodzenie klimatu i jak do tego doszło. Pamiętajcie, że wizyta w Bałtowie to łączenie zabawy z nauką!

 

Wizyta w świecie zwierząt

Nasz Święty Mikołaj uwielbia zwierzęta — u nas jest ich wiele, co sprawia, że Mikołajowi zawsze towarzyszy dobry humor. Odwiedzający nas Goście mogą zobaczyć bożonarodzeniową szopkę, a tam sympatyczne owieczki, rozbrykane kózki, a także przyjacielskie osiołki. Nasz zwierzyniec to także egzotyczni mieszkańcy. Jesteście ciekawi jacy? – odwiedźcie Zwierzyniec Dolny.