Jaki pakiet dla przedszkolaków? Wycieczka szkolna do Bałtowa

wioska-czarownic-wycieczka-przedszkolakow-

Edukacja, zabawa i integracja — to cel wycieczek szkolnych w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Zabierz swoich przedszkolaków na wycieczkę do Bałtowa, gdzie czeka świat prehistorycznych stworzeń i dobra zabawa!

Przedszkolaki na wycieczce

Pragniesz, aby Twoi wychowankowie wracali do szkoły z uśmiechem na twarzy? Zapewnij im ciekawą formę spędzania czasu — zabierz ich na wycieczkę szkolną i podaruj wspaniałe przeżycia. Większość przedszkolaków fascynuje się dinozaurami i ich światem. Dlatego Bałtów będzie wspaniałym wyborem. W szczególności, że znajduje się tu blisko 100  modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Poza wspaniałymi wrażeniami dzieci poszerzą swoje ciekawostki na temat jaszczurów.

Zobacz także: https://juraparkkrasiejow.pl/

Bałtów to natura, przygoda, edukacja i zabawa! Niewielka wieś leżąca w województwie świętokrzyskim urzeka krajobrazem i szeroką ofertą atrakcji znajdujących się w jednym miejscu. Co więcej, przewodnicy oprowadzający grupy wycieczkowe z zaangażowaniem poświęcają się swojej pracy. Ciekawie opowiadają o prehistorycznym świecie, dzięki czemu każde dziecko ze skupieniem i uwagą przemierza ścieżkę edukacyjną z dinozaurami.

Spis treści

juraparkbaltowskikompleksturystyczny

Wycieczki w kompleksie Turystycznym

Układając pakiety wycieczkowe dla szkół, kierowaliśmy się przede wszystkim zainteresowaniem dzieci w danym wieku szkolnym, a także ich produktywnością w ciągu całego dnia. Dlatego stworzyliśmy dwa pakiety dedykowane maluchom. Doskonale wiemy, że dzieci w wieku przedszkolnym szybko się rozpraszają. Postanowiliśmy zatem stworzyć takie pakiety, które wzbudzają ich ciekawość świata oraz wprowadzają nieco więcej aktywności.

Zobacz także: Gdzie na wycieczkę szkolną? 

Mini pakiet

Decydując się na ten pakiet razem z uczniami zobaczycie JuraPark, Muzeum Jurajskie oraz Prehistoryczne Oceanarium. Skupiamy się więc tu na dziejach geologicznych, prehistorii oraz doświadczeniu. Przekraczając bramę JuraParku dzieci przechodzą do prehistorycznego świata. Zanim jednak wkroczą na ścieżkę edukacyjną, na dziedzińcu JuraParku spotkają się z ogromną łapą tajemniczego gada. Już na tym etapie wzniecamy uwagę naszych wycieczkowiczów. Po czym ruszamy w świat zieleni, pierwszych jaszczurów — tu zobaczą odciski oraz rekonstrukcje osobników 🦖🦕

jura-parkbaltowTo miejsce znajdujące się w połowie ścieżki edukacyjnej z dinozaurami. Szwendający się tam tajemniczy pan z plecakiem to oczywiście nasz paleontolog, który nieustannie odkrywa ciekawe skamieniałości i dzieli się nimi z dziećmi. Odwiedzając jego stanowisko dzieci, mogą otrzymać ząb rekina, czy łodyżki liliowca (w kształcie gwiazdki). Co więcej, to miejsce, gdzie mogą wcielić się w rolę prawdziwego paleontologa i odkryć kości dinozaura. Czy to nie prawdziwa frajda dla każdego malucha?

Muzeum z dinozauramiTo kolejny punkt na mapie, podczas wycieczki szkolnej. Zanim jednak kolejna porcja wiedzy, troszeczkę odpoczynku. A w tym pomoże kontakt z naturą oraz odrobina zabawy. Na terenie JuraParku znajduje się oczko wodne — tu pływają ekologiczne pstrągi 🐡 Z pewnością przykują oko. Przechodząc do muzeum, natkniecie się również na mały plac zabaw — huśtawki, karuzelę czy paszczę dinozaura, w której i Ty możesz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Muzeum jurajskie to wystawy skamieniałości oraz prawdziwych kości dinozaurów! Tutaj przewodnicy opowiedzą o tym, co jadły dinozaury. To niezwykle fascynujące miejsce dla najmłodszych fanów dinozaurów ale także dla dorosłych. Co zaciekawi najmłodszych? Jaskrawe kolory i prawdziwe rekonstrukcje! 🦐

Prehistoryczne-Oceanarium-To ostatni punkt podczas wycieczki w Bałtowie. Na dzieci czeka podwodny świat sprzed milionów lat! Projekcje 3D ukazują jaszczury żyjące niegdyś na dnie oceanu. Dzieci wraz z opiekunami dostają specjalistyczne okulary i wraz z przewodnikiem podążają korytarzami, przyglądając się istotą prezentowanym w naturalnych wielkościach 🐙🦈

Ostatnia scena może okazać się dla niektórych zbyt drastyczna. Dlatego, jeśli wiesz, że w Twojej grupie znajdują się dzieci wrażliwe i strachliwe, proponujemy pominąć końcową scenę seansu

Pakiet przedszkolaka

W świecie dinozaurów, zwierzątek oraz świętokrzyskich czarownic. Na koniec rozrywka w parku zabaw!

  • W ofercie znajdują się takie atrakcje jak: JuraPark, Zwierzyniec (górny +dolny), Wioska Czarownic, Park Zbaw.

Przedszkolaki na początku przygody w Bałtowie wkraczają w świat dinozaurów, poznają największe stwory (T-rexa, diplodoka). Nie skupiamy się jednak tutaj całkowicie na prehistorycznym świecie. To oferta, która zapewni wiedzę historyczną z zakresu geologii ale także zapewni upragnioną zabawę, zarówno na Parku Zabaw, jak i w Wiosce Czarownic. To pakiet, który wymaga większej aktywności dla grupy przedszkolaków.

Bydło-szkockie-w-parku-Safari

To przygoda w świecie zwierząt. Przedszkolaki wyruszą w prawdziwą podróż po parku Safarii, czyli Zwierzyńcu górnym. Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Bałtowie. Dodatkową atrakcją będzie przejażdżka amerykańskim autobusem. Dzieci zaobserwują stado zwierząt, co więcej zdobędą wiedzę o każdy mieszkańcu zwierzyńca. Zwierzęta to wspaniałe istoty, podczas wycieczki dzieci mogą zaobserwować ich życie w naturalnych warunkach. Spotkają wielbłądzicę Laurę, alpaki, bydło wattusi oraz kolorowe strusie 🐫

Natomiast w zwierzyńcu dolnym najmłodsi zobaczą różne odmiany ptaków (łabędzie, kaczki, kury czy mówiącą papugę Arę). Spotkają też słynnego lemuraJuliana oraz skaczące kózki, małpy, kapibary. Po zwierzyńcu dolnym turyści poruszają się pieszo. Dlatego zwiedzanie tej atrakcji dostosowane jest do tępa dzieci. Największą atrakcją na zwierzyńcu dolnym jest możliwość karmienia zwierzątek przeznaczonym dla nich pokarmem.  

To miejsce, gdzie dzieci spotkają Czarownicę Hogatę, Merę i Nutkę. Bałtowskie czarownice zaproszą wszystkich do wspólnych zabaw i sprawdzą sprawność, mądrość i odwagę dzieci! Co więcej, nasze czarownice podzielą się swoją wiedzą z zakresu ziołolecznictwa.

Czarownica Hogata zaprosi także do wspólnej zabawy i razem z przedszkolakami stworzy wyjątkowy eliksir „złoty środek”. By miał dobry smaczek w kociołku, muszą znaleźć się kocie pazurki oraz dodająca mocy pajęcza sieć. 

Wycieczka w Bałtowie to nie tylko zwiedzanie i poszerzanie swojej wiedzy. To także rozrywka i dobra zabawa, dzieci mogą wyładować swoją energię na parku zabaw. 

Na miejscu znajdują się karuzele, basen z kulkami, trampoliny czy dmuchańce, które uwielbiane są przez najmłodsze pokolenie. 

Ogromna ilość atrakcji dla dzieci — a to wszystko w jednym miejscu. Gwarantujemy, że wychowankowie zdobędą wspaniałe wspomnienia, a wycieczkę w Bałtowie będą wspominać przez lata 🎡
Co istotne w naszej ofercie znajdują się także zestawy obiadowe dla dzieci i opiekunów.
Dlatego organizując wycieczkę do Bałtowa, warto skorzystać z tej usługi. Bo pamiętajmy, że człowiek głodny to człowiek zły.

Oferujemy kilka propozycji obiadowych. Więcej informacji w zakładce GASTRONOMIA 

TEORIA POŁĄCZONA Z PRAKTYKĄ

To najszybsza forma nauki. Staramy się wprowadzić dzieci w świat nauki, oferujemy zajęcia warsztatowe, które wzbudzają ich ciekawość.
Nie od dziś wiemy, że dzieci lubią się troszeczkę pobrudzić 😊 Dlatego na zachęcamy do udziału w warsztatach kreatywnych.

Warsztaty plastyczno-paleontologiczne

W naszej ofercie dostępne są także warsztaty plastyczno-paleontologiczne. W ich ramach dzieci dostają kolorowe farbki  figurki dinozaurów, skamieniałości a reszta pozostaje w ich rękach. Dajemy dzieciom swobodę w wyborze kolorów. 🎨 Chcemy pobudzić ich kreatywność i sprawić, aby czuły satysfakcję z wykonanej pracy, która jednocześnie staje się pamiątką z wycieczki.

paleontologiczne

Jeżeli przedszkolaki fascynują się dinozaurami, zachęcamy do wyboru warsztatów paleontologicznych. Podczas warsztatów dzieci wcielają się w rolę prawdziwego paleontologa, który pracuje dłutkiem i młoteczkiem. Dzieci otrzymują gipsowy blok, w którym ukryty jest szkielet dinozaura. 🦖

Pierwsze odkrycie — duma i wspaniała zabawa połączona ze zdrową rywalizacją pomiędzy uczniami. Przy okazji opiekun grupy zdradza wiele ciekawostek związanych z paleontologią 🦕

pszczelarskie

Jaką funkcję pełnią pszczoły w naszym świecie? Za co są odpowiedzialne? O tym opowiemy podczas warsztatów pszczelarskich 🐝

Podczas warsztatów dzieci wykonają pamiątkowe świece z węzy pszczelej. Przy czym zdobędą także wiedzę z zakresu życia owadów oraz o tym, jaką rolę odgrywają w ekosystemie. 

wycieczka-przedszkolaka-

Wycieczka z przedszkolakiem? 3 x TAK. Każda grupa dostaje swojego opiekuna grupy, który zadba o zorganizowanie Twojej wycieczki i dopilnuje, aby zwiedzanie odbywało się w przyjemnej atmosferze.

Zachęcamy do kontaktu 👇👇

tel. 41 310 10 13

tel. 533 979 221

e-mail: rezerwacja.baltow@jurapark.pl