Co zabrać na zieloną szkołę?

Zielona-szkoła-Bałtów

W Polsce znajduje się wiele miejsc, które stanowią idealną alternatywę na zieloną szkołę dla dzieci i młodzieży. O tym, jak sprawić by obrany kierunek był racjonalnym wyborem, dowiecie się w poniższym tekście.

Zielona szkoła w Bałtowie to doza odpoczynku i dobrej zabawy

Podejmując organizację zielonej szkoły, niezwykle ważne jest, aby spełniała ona oczekiwania uczniów. Wycieczka kilkudniowa ma na celu zapewnić dobrą zabawę, odpoczynek, a tym samym spełnić cele edukacyjne (poznawcze i kształcące). Zielona szkoła to idealna okoliczność, dla zacieśniania więzi pomiędzy uczniami i ich integracji. Tak więc w ogromnym skrócie, należy zrobić wszystko, aby takim wycieczkom przyświecały przede wszystkim idee: bezpieczeństwo, edukacja, integracja, niezapomniana przygoda! 

pobyt w Bałtowie

Zielona szkoła w Bałtowie trwa od 2 do 5 dni. Program kilkudniowej wycieczki ustalany jest indywidualnie do zainteresowań opiekuna grupy. Personel działu sprzedaży przygotuje harmonogram pobytu z uwzględnieniem posiłków, przerw czy też wycieczek. Sprawi to, że pobyt w Bałtowie będzie zaplanowany i spójny.

Zobacz więcej: Zielona Szkoła w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym 

Dlaczego Bałtów?

Zorganizuj zieloną szkołę w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Tu przygoda, edukacja i zabawa idą ze sobą w parze! Dzięki temu, że Bałtów położony jest w malowniczym terenie to wspaniałe miejsce na uprawianie aktywności sportowej. Na miejscu znajduje się wiele ścieżek rowerowych, pieszych, nordic walking, oraz wrotkarnia. W ramach pobytu grupa może wybrać się na spływ kajakowy czy ściankę wspinaczkową.To wspaniała lekcja WF-u.

Zobacz: Gdzie na wycieczkę szkolną?

Kompleks Turystyczny dysponuje bazą noclegową skierowaną dla grup zorganizowanych, a oprócz tego niesamowitymi atrakcjami przeznaczonymi dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Warto również wspomnieć, iż na terenie obiektu, znajdują się liczne punkty gastronomiczne, gdzie każdego dnia uczestnicy wycieczki otrzymują zdrowe posiłki oraz owoce

Grupy zorganizowane, które przebywają na terenie obiektu, mogą zobaczyć takie atrakcje, jak (JuraPark, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Park Zabaw, Kino 5D, Sabatówka — Wioska Czarownic, Park Miniatur.

Zobacz: Atrakcje w Bałtowie.

Co zabrać na wycieczkę kilkudniową?

Niezależnie od miejsca, w które się wybieramy, niezwykle ważne jest posiadanie odpowiednio spakowanego bagażu. Warto więc podzielić bagaż na podręczny i główny. Sugerujemy by w bagażu podręcznym, znalazły się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. 
Wyjazd kilkudniowy to fascynujący moment w życiu każdego dziecka, także opiekunów. Pewnie zastanawiacie się co zrobić, by był on satysfakcjonujący i niczego wam nie zabrakło — PODPOWIADAMY! 

Zabierz ze sobą dokumenty 

W przypadku uczniów istotne tutaj będą legitymacje szkolne. Uprawnia ona do wielu rabatów. Uczestnicy zielonej szkoły często są w różnym wieku. Dlatego sugerujemy, aby maluchom przygotować kartkę z adresem i numerem telefonu. 

weź lekarstwa

Przypominamy, jeśli regularnie przyjmujesz lekarstwa, koniecznie zabierz je ze sobą na zieloną szkołę. RODZICE! – Pamiętajcie o poinformowaniu opiekunów o zażywaniu lekarstw przez dziecko.

Kieszonkowe

Przydadzą się dzieciom, chociażby w sytuacji, gdy wybiorą się na wycieczkę wyjazdową do innego obiektu turystycznego, czy zakupie pamiątek.

Bagaż główny na wycieczce szkolnej

Podstawą będzie odpowiedni bagaż. Podczas jego pakowania, pamiętaj, by przygotować tyle rzeczy, by w żadnym z dni pobytu, niczego ci nie zabrakło. Przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody i na tej podstawie przygotuj odpowiednie ubrania na wyjazd.
Ważne! Zabierz ze sobą coś ciepłego, co przyda Ci się podczas załamania pogody, np. płaszcz przeciwdeszczowy! Nie zapomnij o podstawowych środkach higieny osobistej tj. szczoteczka do zębów, szampon, ręcznik itp.

ELEKTRONIKA

Nieodzownym przedmiotem, który należy zabrać ze sobą na kilkudniowy pobyt, jest telefon komórkowy. Przyda Ci się, przede wszystkim do kontaktu z bliskimi, ale również do połączenia z opiekunem grupy, gdy będzie taka potrzeba. Jeśli już o telefonie mowa, koniecznie zabierz ładowarkę!

Zobacz: Jakie aktywności czekają na Ciebie w Bałtowie.

To lista przydatnych wskazówek, ale może być ich znacznie więcej. Zbliża się wiosna i lato, a więc wielu nauczycieli już planuje organizację wycieczki kilkudniowej w sezonie letnim. Aby wyjazd ten był w pełni udany, pamiętaj, by dobrze się do niego przygotować!