Zamknij

Wycieczki dla przedszkolaków

Bałtowski Kompleks Turystyczny to obiekt przyjazny dla małych dzieci. Nasi przewodnicy szybko nawiązują kontakt z najmłodszymi gośćmi, a towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku czy Bałtowskiego Zwierzyńca dostosowują przekazywane informacje do wieku dzieci. Z przyjemnością odpowiedzą również na każde pytanie od dociekliwych maluchów. Podczas warsztatów kreatywnych pod okiem animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła –  własnoręcznie wykonane pamiątki z JuraParku.

Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb. 

Obecnie, ze względów bezpieczeństwa dostępne są pakiety edukacyjne obejmujące wybrane atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

 

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

JuraPark – park dinozaurów 

JuraPark to spełnienie marzeń prawdziwych dinomaniaków.  W naszym JuraParku dzieci staną oko w oko z setką dinozaurów wykonanych zgodnie z najnowszymi stanem wiedzy paleontologów. Przewodnicy w dostępny sposób przekażą informacje na temat okresów geologicznych, rozwoju gatunków i ich tajemniczej zagładzie. Na ścieżce edukacyjnej znajdują się eksponaty, do których można podejść i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie.

WIĘCEJ O JURAPARKU

Zwierzyniec Bałtowski górny

Zwierzyniec to ogromny, ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie podróżować po ogromnym terenie, jednocześnie bezpiecznie podjeżdżając do stad dzikich zwierząt podglądając z bliska ich życie. W zwierzyńcu nie ma drapieżników – zamieszkują go jelenie, daniele, różne gatunki kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych.

WIĘCEJ O ZWIERZYŃCU

-zwierzyniec-dolny-
Zwierzyniec Bałtowski dolny
Zwierzyniec dolny zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owieczek, kózek, osiołków, kucyków i wielu innych. Ulubieńcami dzieci jest stado zabawnych surykatek, rodzina lemurów oraz niezwykle wścibskie małpki makaki. Można tu kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i nakarmić mieszkańców zwierzyńca – to wspaniała atrakcja dla dzieci.

WIĘCEJ O ZWIERZYŃCU

sabatowka-wioska-czarownic-w-Baltowie-

Sabatówka Wioska Czarownic

Bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Podczas zabaw z animatorami dzieci poznają tajemnice wioski i udadzą się w poszukiwanie ukrytego skarbu. Samodzielnie będą mogły wykonać magiczy eliksir. W Wiosce Czarownic dzieci spotkają się z czarownicą Hogatą, która przekaże swoją wiedzę z zakresu ziołolecznictwa. 

WIĘCEJ O SABATÓWCE

Park Zabaw – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Urządzenia do bezpiecznego użytku dla najmłodszych to:

  • od 3 lat dmuchaniec Warzywniak, euro-bungy, karuzela samochodziki, basen z kulkami;
  • od 4 lat – dmuchaniec Formuła 1, kolejka szynowa, karuzela łańcuchowa mała, trampoliny,
  • od 5 lat – gokarty

WIĘCEJ O PARKU ROZRYWKI

Dodatkowe atrakcje

Polska w Miniaturze – park miniatur. Znajduje się tutaj 50 eksponatów zamków i pałaców polskich wykonanych w skali 1:25. Jeżeli chcesz zwiedzić to miejsce z grupą przedszkolną, nasz przewodnik opowie dzieciom najciekawsze legendy związane z wybranymi zamkami oraz zwróci uwagę na najbardziej charakterystyczne cechy w budowie warowni czy pałaców.

Kraina Koni – ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Kino Emocji Cinema 5D – seanse trwają około 10-15 minut. Na ekranie
wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując
seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Skamieniałości jak malowane – malowanie gipsowych odlewów amonitów lub dinozaurów.

Młody paleontolog – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

Warsztaty pszczelarskie  –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

Wycieczki dla dzieci pełne niespodzianek

Wycieczki przedszkolne dla najmłodszych to doskonały sposób na połączenie zabawy z elementami nauki. Wybierając pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, możesz liczyć na szereg atrakcji dla dzieci oraz wygodny nocleg i wyżywienie.

Maluchy na ogół nie są w stanie zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, dlatego wszelkie zajęcia mające na celu je zaangażować, powinny być ciekawe i kreatywne. Mając to na uwadze, oferujemy zajęcia, warsztaty i prezentacje, które uczą i bawią.

W okresie wiosna-lato-jesień można między innymi zwiedzać JuraPark. To ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu, która zachwyci każdego miłośnika dinozaurów. Dzieci mogą oglądać eksponaty wiernie odwzorowujące aktualny stan wiedzy paleontologów.

Z kolei zimą można odwiedzić wioskę Świętego Mikołaja, w której mieszka sam Mikołaj, jego pomocnicy oraz pani Śnieżynka częstująca przybyłych gości gorącą czekoladą i ciastem. To dla każdego przedszkolaka niezwykłe przeżycie.

Rozmaite warsztaty dla dzieci

Oprócz atrakcji i rozrywek, na małych wycieczkowiczów czeka też wiele ciekawych i pouczających warsztatów, które obejmują zarówno teorię, jak i zajęcia praktyczne. Podczas warsztatów plastyczno-paleontologicznych dzieci mogą spróbować swoich sił w sztuce. Każde z nich może wykonać samodzielnie magnes w postaci dinozaura.

Warsztaty paleontologiczne wprowadzają w świat pracy paleontologa. Dzieci otrzymują gipsowy blok, w którym ukryty jest szkielet dinozaura oraz dłutko. Znaleziony szkielet, staje się pamiątką z wizyty w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Warsztaty pszczelarskie to idealne miejsce, aby dowiedzieć się ważnych rzeczy na temat pszczół oraz tego, jaką rolę pełnią w ekosystemie. W trakcie zajęć dzieci mogą przygotować pamiątkowe świeczki z węzy pszczelej.

Wycieczki dla dzieci jednodniowe lub kilkudniowe

Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza grupy przedszkolne na wycieczki jednodniowe lub kilkudniowe wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem. W zależności od potrzeb, istnieje możliwość elastycznego dopasowania oferty pod kątem ilości noclegów, wyżywienia i dostępnych atrakcji.

W trakcie wycieczki dzieci mogą zwiedzać JuraPark, korzystać z dostępnych na jego terenie atrakcji, jak na przykład plac zabaw, a także uczyć się poprzez zabawę i warsztaty. Dzięki temu nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępną ofertą wycieczek dla przedszkolaków w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Zapraszamy grupy o każdej porze roku, zapewniając moc atrakcji i wiedzy oraz różnych aktywności fizycznych.

Nasi animatorzy i przewodnicy zadbają o to, aby ten czas był jak najlepiej wykorzystany i w przyjemny sposób poprowadzą zajęcia edukacyjne.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

INFORMACJA I REZERWACJE
BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY
tel. 41 310 10 13, 533 979 221
rezerwacja.baltow@jurapark.pl

✨ Dołącz do Klubu Przygód JuraPark! ✨

Bądź pierwszym odkrywcą najlepszych ofert i ekscytujących nowości w JuraPark Bałtów. Otrzymuj specjalne rabaty tylko dla subskrybentów.

Twoja przygoda zaczyna się tutaj – zapisz się już dziś!”

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi