Zamknij

Wycieczki szkolne dla klas 1-3

Nasi przewodnicy towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku, Bałtowskiego Zwierzyńca czy Polski w Miniaturze dostosują przekazywane informacje do wieku grupy. Dołożą również wszelkich starań, by odpowiedzieć na liczne pytania padające ze strony dzieci. Podczas warsztatów pod opieką animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity, własnoręcznie złożony szkielet dinozaura czy świece wykonane z węzy pszczelej.

Zapraszamy klasy 1-3 na wycieczki szkolne przez cały rok. Niezależnie od sezonu, oferujemy ciekawe atrakcje, łączące w sobie zabawę i naukę. 

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

wycieczki szkolne 2-dniowe

JuraPark – park dinozaurów

Ogromne przeżycie dla fanów dinozaurów. Wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym spotkać można prawdziwych „specjalistów” od prehistorycznych stworzeń. Często ich wiedza jest dobrze uporządkowana i poszerzona o wiele ciekawostek. Nasze modele spotykają się z uznaniem „małych paleontologów” ze względu na precyzję wykonania i odzwierciedlenie obecnej wiedzy paleontologicznej. Zwiedzanie JuraParku polega na zabawie terenowej, podczas której można rozwijać umiejętności logicznego myślenia czy pracy w grupie.
Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie. Obejrzeć tu można setki eksponatów – oryginalnych skamieniałości ale również kolorowe dioramy, w których odtworzono nieistniejące już środowiska morskie i lądowe.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Zwierzyniec Bałtowski Górny 

Ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzęta, przyzwyczajone do obecności autobusów oraz rozpieszczone przez naszych przewodników rozdawanymi smakołykami podchodzą bardzo blisko – a te najśmielsze próbują nawet wejść do autobusu. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Ogromna przestrzeń Zwierzyńca została podzielona jedynie w kilka sektorów.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

-zwierzyniec-dolny-

Zwierzyniec Bałtowski Dolny 

Tę część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owieczek, kózek, osiołków, kucyków i wielu innych. Ulubieńcami dzieci jest stado zabawnych surykatek, rodzina lemurów oraz niezwykle wścibskie małpki makaki. Można tu kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i nakarmić mieszkańców zwierzyńca – to wspaniała atrakcja dla dzieci.

Sabatówka Wioska Czarownic

Wioska Czarownic – bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Podczas zabaw z animatorami dzieci uczą się odwagi, ćwiczą swoją sprawność i moc. Czarownice, zamieszkujące wioskę zachęcają dzieci do wspólnych zabaw np. przejście przez Tunel Odwagi, zdradzą tajemnice latania na miotle.

Więcej o Sabatówce https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka/

-Historia-Polski-zamki-

Polska w Miniaturze 

To obszar o pow. 1 ha, którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Zaznaczono tutaj największe polskie rzeki i szlaki komunikacyjne. Główną atrakcją jest 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacerując wyznaczonymi szlakami i słuchając historii opowiadanych przez przewodników można wręcz usłyszeć stukot podków i chrzęst rycerskiej zbroi. Podczas zwiedzania Polski w Miniaturze przewodnicy opowiadają te znane i mniej znane legendy związane z zamkami i pałacami.

Więcej -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Bałtowski Park Rozrywki dla Dzieci

Park Zabaw 

statek piracki, dmuchańce, familycoaster, karuzele, baseny z kulkami, eurobungee, trampoliny i wiele innych urządzeń rozrywkowych
Więcej o Parku Zabaw

Dodatkowe atrakcje

Kraina Koni  – ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Skansen Pszczeli usytuowany jest na trasie wiodącej do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej prymitywnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Zachęcamy do udziału w warsztatach pszczelarskich na których dzieci dowiedzą się jeszcze więcej na temat tych fascynujących owadów.

Kino Emocji Cinema 5D – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Rollercoaster – bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Z rollercoastera korzystać mogą dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

Skamieniałości jak malowane – malowanie gipsowych odlewów amonitów lub dinozaurów.

Młody paleontolog – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

Warsztaty pszczelarskie  –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

AKTYWNOŚCI

Questing w Bałtowie

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE

edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Questing łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach). Zasady są bardzo proste- mamy start i metę, a po drodze całą masę przygód. Do wyboru różne tematy questów np.: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”.

Jazda konna w Bałtowie

JAZDA KONNA

pozwól dzieciom spojrzeć na świat z wysokości końskiego grzbietu. Zapraszamy na bezpieczne oprowadzanie w siodle pod okiem instruktora w pięknym otoczeniu przyrody. W naszej stajni mamy specjalne wyselekcjonowane spokojne konie, które idealnie nadają się do zajęć z dziećmi

Wycieczka klasowa do Bałtowa – poznaj dostępne atrakcje

Mamy wiele propozycji na spędzanie czasu podczas wycieczki klasowej w Bałtowie. Bez wątpienia każdy uczestnik znajdzie coś, co go zaciekawi. W Bałtowie nie brakuje atrakcji zarówno zimą, jak i w okresie wiosenno-letnim i jesiennym. Śmiało można tu przyjechać o każdej porze roku.

Atrakcje dostępne wiosną, latem i jesienią to między innymi:

 • JuraPark – Park Dinozaurów i Muzeum Jurajskie,
 • Prehistoryczne Oceanarium,
 • Zwierzyniec Bałtowski Górny,
 • Zwierzyniec Bałtowski Dolny,
 • Polska w Miniaturze,
 • Sabatówka – Wioska Czarownic,
 • ośrodek jazdy konnej „Kraina Koni”,
 • wrotkarnia,
 • wypożyczalnia rowerów,
 • Park Zabaw dla dzieci i dorosłych,
 • Rollercoaster,
 • Kino Emocji Cinema 5D z seansami dostosowanymi do wieku grupy.

Atrakcje dostępne zimą to:

 • Wioska Świętego Mikołaja i spotkanie ze Świętym Mikołajem,
 • Bajkowa Kraina Lodu stworzona na bazie Disney’owskiej historii o Elzie,
 • Muzeum z Epoki Lodowcowej,
 • Zimowe Kino – „Przygody Olafa” oraz „Szkoła Elfów” + warsztaty kreatywne i kulinarne,
 • stacja narciarska,
 • wypożyczalnia nart.

Najlepszy pomysł na wycieczkę dla klas 1-3

Polska to piękny i zróżnicowany kraj o bogatej historii, kulturze oraz z ciekawymi zakątkami. Szkolne wycieczki dla klas 1-3 to idealna okazja, aby je zobaczyć, a przy tym świetnie się bawić. Bałtów i Bałtowski Kompleks Turystyczny to sprawdzone miejsce, w którym nie brakuje atrakcji i rozbudowanej bazy noclegowej. Zapraszamy grupy dzieci w wieku wczesnoszkolnym zarówno na wycieczki jedno-, jak i kilkudniowe. Ciekawe zajęcia terenowe, warsztaty i różne atrakcje sprzyjają integracji uczniów oraz nauce poprzez zabawę. Rozwijają pasje, umiejętność logicznego myślenia oraz talenty artystyczne. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty wycieczek szkolnych dla klas 1-3 i skontaktowania się z nami w celu dokonania rezerwacji.

✨ Dołącz do Klubu Przygód JuraPark! ✨

Bądź pierwszym odkrywcą najlepszych ofert i ekscytujących nowości w JuraPark Bałtów. Otrzymuj specjalne rabaty tylko dla subskrybentów.

Twoja przygoda zaczyna się tutaj – zapisz się już dziś!”

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi