Zamknij

Wycieczki szkolne dla klas 4-8

Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce dla ludzi młodych, ciekawych świata i żądnych wiedzy. Kiedyś wędrowały tędy dinozaury – ich ślady nadal można oglądać w tutejszych wąwozach. Dzisiaj miejsce to odwiedza wielu młodych odkrywców. Dzięki rozmaitości atrakcji mamy szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą: lasem, wodą i dzikimi zwierzętami ale również możemy odbyć podróż w głąb historii Polski, czy do tajemniczych czasów prehistorycznych gigantów.
Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci i młodzieży (klasy IV-VIII). Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

 

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

wycieczki szkolne 2-dniowe

JuraPark – park dinozaurów

Spacer z przewodnikiem pośród blisko 100 modeli dinozaurów wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły. Podczas przejścia z przewodnikiem poznajemy okresy geologiczne, porządkujemy wiedzę na temat poszczególnych gatunków, odkrywamy tajemnicę życia i tragicznego wymierania gigantów z przeszłości.

Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie. Obejrzeć tu można setki eksponatów – oryginalnych skamieniałości ale również kolorowe dioramy, w których odtworzono nieistniejące już środowiska morskie i lądowe.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Zwierzyniec Bałtowski Górny

Ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzęta, przyzwyczajone do obecności autobusów podchodzą bardzo blisko. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Zwiedzanie z przewodnikiem jest swoistą lekcją przyrody lub biologii.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

Zwierzyniec Bałtowski Dolny 

Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owiec, kóz, osiołków, kucyków i wielu innych. Największym zainteresowaniem cieszy się stado zabawnych surykatek, ciekawska i niezwykle ruchliwa rodzina lemurów oraz wścibskie małpki makaki. Można tu również kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i samemu nakarmić smakołykami mieszkańców Zwierzyńca.

-wiedzmin-Sabatowka-

Sabatówka Wioska Czarownic

Wioska Czarownic – bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.  Dzieci mogą samodzielnie wykonać magiczny amulet na pamiątkę pobytu w Sabatówce. Czarownice, zamieszkujące wioskę zachęcają do wspólnych zabaw np. przejście przez Tunel Odwagi, zdradzą tajemnice latania na miotle oraz zachęcają do wspólnych zabaw zręcznościowych lub konkurencji sportowych.

Więcej o Sabatówce https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka

-Historia-Polski-zamki-

Polska w Miniaturze 

– to 1 ha obszar którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Zaznaczono tutaj największe polskie rzeki i szlaki komunikacyjne. Główną atrakcją jest 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacer wytyczonymi szlakami w towarzystwie przewodnika jest swoistą lekcją historii, dzięki której zyskasz zmysł historyczny, poznasz władców Polski, nauczysz się rozróżniać podstawowe style architektoniczne oraz usłyszysz ciekawostki z życia dworskiego.

Więcej -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Dodatkowe atrakcje

Kraina Koni  – ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Skansen Pszczeli  usytuowany jest na trasie do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Zachęcamy do udziału w warsztatach pszczelarskich na których dzieci dowiedzą się jeszcze więcej na temat tych fascynujących owadów.

Park Zabaw – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Zakup Pakietu Rozrywka upoważnia do nielimitowanego dostępu do urządzeń. Każde urządzenia ma własny regulamin określający minimalny wiek lub wzrost użytkownika. Więcej informacji na stronie https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Kino Emocji Cinema 5D – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Rollercoaster – bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Z rollercoastera korzystać mogą dorośli oraz dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

LEKCJE – AKTYWNA EDUKACJA

Zajęcia edukacyjne obejmują tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie. Dają możliwość zrealizowania treści programowych w zakresie następujących bloków: historia, przyroda, biologia, geografia. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem multimediów, eksponatów, modeli oraz w terenie. Nacisk położony został na metody aktywizujące i uczenie się przez doświadczenie. Celem jest pokazywanie nauki jako wyprawy w poszukiwaniu prawdy, a nie zbioru dogmatów podawanych do wierzenia.
 1. Mity, baśnie, legendy i podania (kl.IV)
 2. Zamki i rycerze w średniowieczu (kl. IV – V)
 3. Style architektoniczne zamków i pałaców na terenie Polski (kl. V – VII)
 4. Historia zakonu krzyżackiego od XIII do XVI wieku (kl. V – VI)
 5. Król, który „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”, czyli o zamkach Kazimierza Wielkiego i innych jego osiągnięciach (kl. V)
 6. Złoty wiek kultury polskiej. Osiągnięcia architektury i sztuki na przykładzie wybranych zamków (kl. VI)
 7. Bitwa warszawska 1920 i wojna polsko – bolszewicka (kl. VII)
 1. Kadry z dziejów Ziemi: Morze skarbów (kl. V i VI)
 2. W poszukiwaniu śladów życia na Ziemi (kl. V)
 3. Kadry z dziejów Ziemi: Wielka epopeja życia na naszej planecie (kl. VI)
 4. Skąd przychodzimy: jak człowiek stał się człowiekiem (kl. VII i VIII)
   1. Zgadnij skąd jestem – przyroda (kl.IV), biologia (kl. V, VI)
   2. Adaptacja zwierząt roślinożernych do różnych środowisk  – (kl. VII i VIII)
     1. Żydowski Jar, okno na pradzieje Ziemi Świętokrzyskiej” (kl. IV i V)
     2. Historia jurajskiej wyspy i schyłku epoki lodowcowej zapisana w Żydowskim Jarze (kl. VI, VII, VIII)

     Skamieniałości jak malowane – malowanie gipsowych odlewów amonitów lub dinozaurów.

     Młody paleontolog – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

     Warsztaty pszczelarskie  –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

     NAPISZ DO NAS

     Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

     AKTYWNOŚCI

     Wypożyczalnia-rowerów- w-Baltowie-aktywnie-

     Rowery

     przez Bałtów przebiegają liczne ścieżki rowerowe. Możecie więc wybrać trasę dostosowując jej długość i trudność do poziomu grupy. Wypożyczalnia rowerów znajdująca się na miejscu wyposaży Was w rowery i kaski.

     wycieczka szkolna do Bałtowa

     Questing

     to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Zasady gry są bardzo proste. Trzymając w ręku quest masz „instrukcję obsługi” i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, które umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Przykładowa tematyka questów: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”. Zapraszamy również na questy rowerowe czy kajakowe.

     Wspinaczka skałkowa w Bałtowie

     Wspinaczka skałkowa

     wspinaczka jest sportem dla wszystkich. Ograniczenia wynikające z braku kondycji, rozciągnięcia oraz przygotowania technicznego i siłowego, przestają być ograniczeniami gdy dobierzemy do swoich możliwości odpowiedni poziom trudności drogi. Nasz instruktor wprowadzi Was w tajniki tego niezwykle ekscytujące sportu. Skałki wspinaczkowe oraz wypożyczalnia sprzętu znajdują się na ternie kompleksu turystycznego.

     Jazda konna obozy jeździeckie

     Jazda Konna

     Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni” położony jest w malowniczym terenie, wśród bałtowskich wzgórz i lasów. W sąsiedztwie stadniny znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Stacja Narciarska “Szwajcaria Bałtowska”. Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa oraz tych, którzy jeszcze nigdy nie patrzyli na świat z wysokości końskiego grzbietu na spotkanie z tymi wspaniałymi zwierzętami. Spokojne i starannie dobrane konie umożliwiają nam zaprezentowanie szerokiej oferty dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

     Spływy kajakowe w Bałtowie

     Spływy kajakowe

     spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły. Trasy spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie podzielone są na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze Was z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły) i Kłudzie, gdzie przez lata funkcjonowała przeprawa promowa przez Wisłę.

     Park linowy w bałtowie

     Park Linowy Skarbka

     jest największym parkiem linowym w Polsce. Znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, w miejscowości Skarbka niedaleko, bo tylko 1,5 km od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jego powierzchnia to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Naturalne uwarunkowanie terenu dało możliwość utworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach – ścianki wspinaczkowe, powietrzna deskorolka, skoki Tarzana, ruchome pomosty, sieci, tyrolka i wiele innych. Gwarantujemy mnóstwo mocnych wrażeń!

     ✨ Dołącz do Klubu Przygód JuraPark! ✨

     Bądź pierwszym odkrywcą najlepszych ofert i ekscytujących nowości w JuraPark Bałtów. Otrzymuj specjalne rabaty tylko dla subskrybentów.

     Twoja przygoda zaczyna się tutaj – zapisz się już dziś!”

     Nasi partnerzy

     Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi