Zamknij

Wycieczki szkolne
dla szkół średnich

Bałtowski Kompleks Turystyczny oferuje szereg zajęć edukacyjnych dla młodzieży ze szkół średnich. Dzięki szerokiej ofercie możemy przeprowadzić dla Was zajęcia terenowe z historii i biologii.

Zapraszamy do zapoznania się z tematem lekcji poniżej.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.
 1. Jak powstawał zamek? Życie codzienne i funkcjonowanie średniowiecznego zamku
  (kl. I i powtórka do egzaminu maturalnego)
  Uczeń poznaje obyczaje rycerskie, kodeks rycerski i uzbrojenie rycerza; potrafi omówić etapy stawania się rycerzem; wie, jak powstawały zamki i jakie funkcje posiadały; zna elementy obronne zamków.
 2. Dzieje zakonu krzyżackiego i zamków krzyżackich w Polsce
  (kl. I – II i powtórka do egzaminu maturalnego)

  Uczeń poznaje dzieje zakonu krzyżackiego (od powstania pod koniec XII w. do czasu sprowadzenia na ziemie polskie); omawia stosunki polsko-krzyżackie w latach 1226-1525; potrafi wskazać cechy zamków krzyżackich; zna historię wybranych zamków krzyżackich.
 3. Szlakiem zamków Kazimierza Wielkiego
  (kl. I i powtórka do egzaminu maturalnego)
  Uczeń potrafi omówić osiągnięcia Kazimierza Wielkiego (nie tylko w zakresie budownictwa); wymienia najsłynniejsze zamki wybudowane przez króla; Dowiaduje się, dlaczego król Kazimierz został nazwany „Wielkim”.
 4. Od unii do unii. Stosunki polsko-litewskie od 1385 roku do 1569 roku
  (kl. I – II i powtórka do egzaminu maturalnego)
  Uczeń zna okoliczności zawarcia unii personalnej w Krewie i jej skutki; potrafi omówić dzieje wojen z zakonem krzyżackim w wieku XV i wskazać ich konsekwencje; zna okoliczności zawarcia unii realnej w Lublinie oraz jej następstwa.

„Antropogeneza – kto jest kim?”
Uczestnicy uświadomią sobie przebieg ewolucji człowiekowatych (hominidów) i kłopoty związane z jego odtwarzaniem; zapoznają się z podstawowymi rodzajami i gatunkami człowiekowatych.
Uczeń porządkuje chronologicznie formy kopalne człowiekowatych wskazując na ich cechy charakterystyczne; określa pokrewieństwo człowieka z innymi zwierzętami; przedstawia podobieństwa między człowiekiem a innymi naczelnymi oraz cechy odróżniające człowieka od małp człekokształtnych; analizuje różnorodne źródła informacji dotyczące ewolucji człowieka i przedstawia tendencje zmian ewolucyjnych; wykazuje, że dzięki doborowi naturalnemu organizmy zyskują nowe cechy adaptacyjne.

Skamieniały świat sprzed milionów lat
Uczestnicy wyprawy w oparciu o autentyczne tropy dinozaurów i ich skamieniałości poznają przebieg procesów ewolucyjnych w okresie jurajskim; uświadomią sobie co można wyczytać ze skamieniałości i w jaki sposób środowisko abiotyczne wpływało na historię życia.
Uczeń porządkuje chronologicznie wydarzenia z historii życia na Ziemi; wykazuje, że zmiany warunków środowiskowych miały wpływ na przebieg ewolucji; wymienia główne czynniki geograficzne kształtujące różnorodność gatunkową i ekosystemową Ziemi; przedstawia skutki konkurencji wewnątrzgatunkowej i międzygatunkowej; przedstawia podstawowe źródła wiedzy o mechanizmach i przebiegu ewolucji.

„Adaptacja zwierząt roślinożernych do różnych środowisk”
Uczestnicy opanowują elementy ekologii i uświadamiają sobie potrzebę ochrony bioróżnorodności.
Uczeń rozróżnia czynniki biotyczne i abiotyczne oddziałujące na organizmy; przedstawia elementy niszy ekologicznej organizmu; rozróżnia niszę ekologiczną od siedliska; wyjaśnia, czym jest tolerancja ekologiczna.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

Po roku spędzonym na zajęciach online zapraszamy nauczycieli i wychowawców do wspólnego spędzenia czasu z młodzieżą.

Aby wyjazd do Bałtowa nie kojarzył się tylko z nauką proponujemy integrację na sportowo:

 • spływ kajakowy
 • wycieczka rowerowa
 • wspinaczka skałkowa
 • questing
 • park linowy

AKTYWNOŚCI

Wypożyczalnia-rowerów- w-Baltowie-aktywnie-

Rowery

przez Bałtów przebiegają liczne ścieżki rowerowe. Możecie więc wybrać trasę dostosowując jej długość i trudność do poziomu grupy. Wypożyczalnia rowerów znajdująca się na miejscu wyposaży Was w rowery i kaski.

wycieczka szkolna do Bałtowa

Questing

to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Zasady gry są bardzo proste. Trzymając w ręku quest masz „instrukcję obsługi” i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, które umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Przykładowa tematyka questów: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”. Zapraszamy również na questy rowerowe czy kajakowe.

Wspinaczka skałkowa w Bałtowie

Wspinaczka skałkowa

wspinaczka jest sportem dla wszystkich. Ograniczenia wynikające z braku kondycji, rozciągnięcia oraz przygotowania technicznego i siłowego, przestają być ograniczeniami gdy dobierzemy do swoich możliwości odpowiedni poziom trudności drogi. Nasz instruktor wprowadzi Was w tajniki tego niezwykle ekscytujące sportu. Skałki wspinaczkowe oraz wypożyczalnia sprzętu znajdują się na ternie kompleksu turystycznego.

Jazda konna obozy jeździeckie

Jazda Konna

Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni” położony jest w malowniczym terenie, wśród bałtowskich wzgórz i lasów. W sąsiedztwie stadniny znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Stacja Narciarska “Szwajcaria Bałtowska”. Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa oraz tych, którzy jeszcze nigdy nie patrzyli na świat z wysokości końskiego grzbietu na spotkanie z tymi wspaniałymi zwierzętami. Spokojne i starannie dobrane konie umożliwiają nam zaprezentowanie szerokiej oferty dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Spływy kajakowe w Bałtowie

Spływy kajakowe

spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły. Trasy spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie podzielone są na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze Was z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły) i Kłudzie, gdzie przez lata funkcjonowała przeprawa promowa przez Wisłę.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

Wycieczki szkolne dla licealistów

Wycieczki klasowe dla uczniów szkół średnich to doskonałe połączenie nauki z zabawą i integracją. Bałtowski Kompleks Turystyczny posiada bogatą ofertę pełną nietuzinkowych pomysłów na aktywne spędzenie czasu. Jednocześnie umożliwia przyswajanie wiedzy szkolnej w sprzyjających warunkach i w niezwykle interesujący sposób.

Wycieczki szkolne do Bałtowa

Choć na wycieczki szkolne do Bałtowa przyjeżdżają dzieci w różnym wieku, zależy nam, aby oferta była dostosowana do potrzeb każdej grupy wiekowej. Z tego względu dla licealistów przygotowaliśmy niesamowite zajęcia terenowe, obejmujące wiedzę z zakresu biologii i historii, a także grupowe zajęcia sportowe, mające na celu zintegrować uczniów i nauczycieli oraz nauczyć współpracy.

Elastyczna oferta i niecodzienne aktywności

Chcąc sprostać różnym oczekiwaniom naszych gości, każdą ofertę staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb. Dotyczy to zarówno ilości dni pobytu, rodzaju zajęć edukacyjnych, jak również wyżywienia i dodatkowych atrakcji.

Dzięki temu każda grupa może maksymalnie wykorzystać czas i świetnie się przy tym bawić. Na przykład miłośnicy sportu, jako atrakcję mogą wybrać spływ kajakowy do „Przystani Szeryfa”, trwający około półtorej godziny oraz wycieczkę rowerową z żubrem w tle, z możliwością wypożyczenia roweru na terenie kompleksu.

Zwieńczeniem wycieczki jest klimatyczne ognisko pod Żubrami. Inne atrakcje to wspinaczka skałkowa, jazda konna oraz park linowy.

Ciekawą opcją jest też questing – edukacyjna gra terenowa, która jednocześnie stanowi ciekawą i bardzo oryginalną formę zwiedzania okolicy. Questy mają różnorodną tematykę (w tym questy kajakowe i rowerowe), dzięki czemu wycieczkowicze mogą wybrać tę, która najbardziej przypadnie im do gustu.

Zabawa połączona z nauką

Mając na uwadze fakt, że szkolne wycieczki dla licealistów mają też charakter nauki w terenie, proponujemy wyjątkowe zajęcia edukacyjne o różnej tematyce.

Na przykład zajęcia historyczne, organizowane w Parku Miniatur, obejmują wiedzę z zakresu dziejów zakonu krzyżackiego oraz zamków krzyżackich w Polsce, obyczajów rycerskich, a także dzieje Kazimierza Wielkiego oraz stosunki polsko-litewskie z lat 1385-1569.

Zajęcia obejmują program obowiązujący szkoły średnie wraz z powtórką do egzaminu maturalnego.

Nocleg w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Jeżeli planujesz klasową wycieczkę kilkudniową, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty noclegów na terenie naszego kompleksu. Aby poznać szczegóły rezerwacji noclegów, zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.

Oprócz komfortowych noclegów, zapewniamy także całodzienne wyżywienie grup z możliwością wyboru menu spośród kilku zestawów oraz możliwością dostosowania go pod kątem alergii pokarmowych.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

✨ Dołącz do Klubu Przygód JuraPark! ✨

Bądź pierwszym odkrywcą najlepszych ofert i ekscytujących nowości w JuraPark Bałtów. Otrzymuj specjalne rabaty tylko dla subskrybentów.

Twoja przygoda zaczyna się tutaj – zapisz się już dziś!”

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi