Jak przygotować się na wycieczkę do Bałtowa – 5 praktycznych rad.


Zastanawiasz się gdzie wybrać się na wakacyjną wycieczkę z dziećmi? Gdzie razem z dziećmi spędzisz czas na łonie natury?  Wybór z pewnością jest duży, ale jeśli już podejmiesz decyzję, że wybierasz Bałtów, to mamy dla Ciebie 5 praktycznych godnych uwagi rad. Jak przygotować się do takiej wycieczki?


rodzinna-wycieczka-z-dziecmi-w-Baltowie

1. Termin wycieczki z dziećmi

Planując każdą podróż, zastawiasz się, jaki termin będzie najlepszy, sprawdzasz prognozę pogody. Chcesz, aby weekendowy czy tygodniowy, wakacyjny pobyt z dziećmi był niezapomniany? Przyjedź więc do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Tutaj w wir zabaw wciągną Cię animatorzy, a także szczudlarze, którzy wszystkich chętnych nauczą tej niesamowitej umiejętności. Dodatkowo namalują na twarzach kolorowe wzory! Natomiast bałtowskie czarownice sprawdzą sprawność oraz zaproszą do wspólnych gier i zabawach. Dodatkowo znajdujący się tam animatorzy zaprezentują pokazy baniek mydlanych.  W weekendy czarownica Hogata zaprasza do wspólnego tworzenia „magicznych eliksirów”, co więcej na terenie JuraParku swoim spokojnym krokiem spacerować będzie żywy dinozaur! To tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekają w rodzinnym miejscu dobrej przygody!  Zaplanuj swój wyjazd już teraz, a z pewnością będzie to  niezapomniana wycieczka!

Warsztaty z tworzenia wspólnych „magicznych eliksirów” w godzinach: 13:00 oraz 16:00.

Jeżeli spragniony jesteś dodatkowych emocji i wrażeń. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń.2. Nocleg

Jeśli postanowiłeś zaplanować dłuższy pobyt w Bałtowie, zachęcamy do skorzystania z bazy noclegowej Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego – Rancza w dolinie lub Zajazdu Przystocze. Nocleg można zarezerwować online: https://juraparkbaltow.pl/zaplanuj-wizyte/noclegi/.  Co znacząco ułatwi szukanie.
Dlaczego warto nocować w bazie noclegowej?

Ponieważ dla wszystkich naszych domkowiczów przygotowaliśmy korzystną ofertę. Jeśli raz kupisz bilet kompleksowy, będzie on ważny przez resztę dni pobytu!  Dlatego nie musisz śpieszyć się ze zwiedzaniem i odkrywaniem zakątków Bałtowa, ponieważ pozostałe smaczki czekają na Ciebie kolejnego dnia! 🙂

Na dodatek dla każdego, kto uwielbia podróżować z „własnym noclegiem”, przygotowaliśmy także pola namiotowe z bazą sanitarną, dostępem do boiska sportowego. Dysponujemy także miejscem na grilla czy ognisko.

W tym roku uruchomiliśmy również camperparkTUTAJ WIĘCEJ.


wypoczynek-z-dziecmi-w-Baltowie-

3. Pakiety atrakcji

Jesteś ciekawy, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Bałtowie? Jest ich cała masa! Dlatego wybierając się  na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, warto wziąć pod uwagę istniejące pakiety atrakcji. Dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze. Chcemy zaznaczyć, że wybierając pakiet, warto nade wszystko kierować się wiekiem dziecka, długością pobytu a przede wszystkim preferencjami dotyczącymi zwiedzania.  Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pakiety atrakcji, które oferujemy to:

PAKIET KOMPLEKSOWY

Zawiera wszystkie atrakcje znajdujące się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (z wyjątkiem wypożyczenia sprzętu na wrotkarni). Poza tym z atrakcji można korzystać bez limitu!

 • JuraPark — ścieżka edukacyjna
 • Muzeum Jurajskie,
 • Prehistoryczne Oceanarium,
 • Zwierzyniec Bałtowski (dolny i górny),
 • Polska w Miniaturze,
 • Kolej krzesełkowa,
 • Sabatówka — Wioska Czarownic,
 • Park rozrywki,
 • Kino 5D,
 • Rollercoaster.

PAKIET JURAPARK

W jego skład wchodzi:

 • JuraPark — ścieżka edukacyjna,
 • Muzeum Jurajskie
 • Prehistoryczne Oceanarium

PAKIET ROZRYWKA

W jego skład wchodzą urządzenia na parku rozrywki oraz rollercoaster. Co więcej, z urządzeń można korzystać bez limitu!

Zapraszamy do zapoznania się z ograniczeniami, jakie obowiązują na urządzeniach rozrywkowych. 

PAKIET CAŁOROCZNY 

Bilet całoroczny upoważnia do korzystania z atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego latem i zimą. Więcej tutaj

Zobacz: Dlaczego warto przyjechać do Bałtowa na weekend? 5 powodów 

 


wyceiczka-z-dziemi-park-rozrywki

4. Zakup biletu

 

 

Bilet do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego możecie zakupić na dwa sposoby:
lub

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym honorowane są również karty rabatowe takie jak:
Karta Dużej Rodziny -10% rabatu na Pakiet JuraPark, Pakiet Rozrywka, Pakiet Zwierzyniec i Bilet Kompleksowy,
Świętokrzyska Karta SenioraBilet JuraPark – gratis,  20% rabatu na pozostałe bilety wstępu z wyjątkiem Parku Rozrywki,
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg: Mieszkańcy Gmin wchodzących w skład LGD Krzemienny Krąg wstęp do JuraParku, Prehistorycznego Oceanarium oraz Muzeum Jurajskiego mają za symboliczną 1 zł. Każda osoba ubiegająca się o bezpłatne wejście zobowiązana jest do okazania dokumentu tożsamości potwierdzającego miejsce zamieszkania.

UWAGA!

Karty z rabatami obowiązują tylko podczas sprzedaży stacjonarnej!

 


Juras-jurapark-baltow-maskotka-wycieczka-z-dziecmi-

5. Mapa kompleksu

Jesteś u nas po raz pierwszy i nie wiesz, jak poruszać się po kompleksie tak, by zwiedzić wszystkie atrakcje? Na terenie obiektu w wielu miejscach znajdziesz mapy, które pokażą Ci drogę do danej atrakcji. Dodatkowo przy kasie możesz poprosić o podręczną mapkę obiektu. Co więcej, dla dokładnych nie zabrakło również drogowskazów. Z pewnością trafisz w każde miejsce!

 


Do zobaczenia w Bałtowie! 🙂