Zielone Szkoły

Dla każdego ucznia oraz nauczyciela, wyjazd na Zieloną Szkołę to fantastyczna przygoda, którą długo będzie pamiętał. Niejeden po latach z sentymentem wraca do tej wycieczki, wspominając ciekawe formy nauki, wspólne zabawy, wycieczki oraz zwiedzanie.

Organizacja obozu szkolnego oraz jego realizacja to duże przedsięwzięcie, wymagające dobrego planowania, researchu oraz uwzględnienia miejsc atrakcyjnych turystycznie, które zaciekawią dzieciaki.

Bałtów to miejsce, które idealnie nadaje się do zorganizowania szkolnego wyjazdu integracyjnego i połączenia nauki z zabawą. Wspaniała przyroda, sport, zwiedzanie, gry i zabawy – czego chcieć więcej?

Wycieczki 2-dniowe plan pobytu

Gdzie na Zieloną Szkołę 2023? Oczywiście do Bałtowa!

Miejscem, które warto wybrać organizując wypoczynek dla uczniów w tym roku, jest malowniczy Bałtów i Bałtowski Ośrodek Turystyczny. Nasza oferta kilkudniowych wycieczek jest skierowana do organizatorów szkolnych wyjazdów.

To największa w kraju baza wypadowa dla wycieczek szkolnych i najpopularniejsza atrakcja w województwie świętokrzyskim. Oto najważniejsze miejsca dostępne w programie:

 • Jurapark;
 • Muzeum Jurajskie;
 • Polska w Miniaturze;
 • Sabatówka – Wioska Czarownic;
 • Galeria Zabytkowy Młyn;
 • Żydowski Jar;
 • Zwierzyniec Bałtowski;
 • Park Zabaw;
 • Kino Emocji Cinema 5D;
 • Prehistoryczne Oceanarium 3D;
 • Warsztaty plastyczno-paleontologiczne.

Oprócz zajęć na miejscu, oferujemy również dodatkowe wycieczki do:

 • Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie;
 • Muzeum Archeologicznego w Krzemionkach;
 • Parku Linowego Skarbka.

Wszystkie zajęcia dla uczniów łączą zabawę i naukę. Wysokie walory edukacyjne i dobra rozrywka to klucz do uprzyjemnienia nauki i zachęcenia do niej młodzieży.

Podczas pobytu, w tak zwanym czasie wolnym, grupa może swobodnie poruszać się po terenie ośrodka i korzystać z boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę czy oczka wodnego. Zielona Szkoła dla dzieci i młodzieży nie może się też obyć bez organizacji wieczornego ogniska w grupie.

Oprócz rozmaitych aktywności sportowych i rekreacyjnych, zapewniamy grupom zakwaterowanie, wyżywienie oraz ciekawe warsztaty w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Zielona szkoła Bałtów

Zielona Szkoła w Bałtowie – ile to kosztuje?

Zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Gości. I choć mamy gotowe propozycje na aktywny wypoczynek grup, to na życzenie, program może ulec modyfikacjom. Podobnie wygląda kwestia z kosztami pobytu. Jeżeli program będzie rozbudowany, a pobyt przedłużony, ceny ulegną zmianie.

Standardowe koszty pobytu:

 • pobyt 2-dniowy – 300 PLN / osobę;
 • pobyt 3-dniowy – 460 PLN / osobę;
 • pobyt 5-dniowy – 900 PLN / osobę.

Informacje dodatkowe:

 • 1 opiekun na 10 uczestników – nocleg BEZPŁATNY;
 • 1 opiekun na 10 uczestników + kierowca – obiad BEZPŁATNY;
 • 1 opiekun na 10 uczestników – atrakcje na terenie kompleksu  1 zł/os.
 • śniadania i kolacje – PŁATNE dla wszystkich.

Więcej informacji na temat modyfikacji programu i czasu pobytu można uzyskać po wypełnieniu formularza kontaktowego, który jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Jak zamówić?

Jeżeli jesteście zainteresowani obozem dla dzieci w Bałtowie, zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem poprzez formularz kontaktowy dla grup, zamieszczony na naszej stronie internetowej. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i odeślemy przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

Zielone szkoły

Ile trwa Zielona Szkoła?

Szkolna wyprawa dla dzieci może trwać kilka dni. Zazwyczaj jest to od 2 do 5 dni. Wszystko zależy od organizatora oraz ilości uczniów chętnych na wyjazd. W naszym ośrodku istnieje możliwość wybrania wycieczki 2-dniowej, 3-dniowej lub 5-dniowej. Na indywidualne zamówienie istnieje możliwość przedłużenia pobytu za dodatkową opłatą.

Czym są Zielone Szkoły?

Zielona Szkoła zazwyczaj jest organizowana dla uczniów szkół podstawowych. W trakcie kilkudniowego wyjazdu kadry nauczycielskiej oraz klas realizowany jest program nauczania. Jednocześnie uczniowie mogą korzystać z wielu walorów uzdrowiskowych i przyrodniczych miejscowości. Jeżeli wyjazd planowany jest zimą, wtedy mówimy o białej szkole.

Zaplanowany jest także szereg zajęć edukacyjnych, między innymi wyprawy ze zwiedzaniem miejscowych zabytków, zajęcia sportowe, chodzenie po szlakach górskich i wiele, wiele innych atrakcji.

Tego typu wyjazd z całą pewnością stanowi dla dzieci i młodzieży dużą atrakcję. Przy okazji pozwala nabyć nieco samodzielności, nauczyć się funkcjonowania w grupie oraz rozwijać zainteresowania.

Co ze sobą zabrać?

Przygotowując się do obozu szkolnego warto wcześniej przemyśleć, co ze sobą zabrać. W dużej mierze zależy to od długości pobytu, rodzaju noclegu, pogody i rejonu. Podpowiadamy, co warto zapakować do plecaka, aby móc skorzystać ze wszystkich interesujących zajęć na świeżym powietrzu.

Przede wszystkim powinniśmy mieć odpowiednią ilość ubrań dostosowanych do zmieniającej się pogody. Należy mieć na uwadze zarówno wysokie temperatury i upał, jak również deszczowe i wietrzne dni. Zadbajmy więc o kurtkę przeciwdeszczową, czapkę z daszkiem, która ochroni przed słońcem oraz kilka kompletów bielizny.

Bardzo ważne jest też wygodne, stabilne obuwie zakrywające całe stopy. Z pewnością przyda się podczas pieszego zwiedzania i zdobywania okolicznych szczytów górskich.

Jeżeli w programie uwzględniony jest wypad nad wodę – warto zaopatrzyć się w strój kąpielowy, klapki do kąpieli i inne akcesoria przydatne na plaży lub na basenie.

Oczywiście nie można zapomnieć o podstawowych przyborach higienicznych. Inne przydatne rzeczy to krem do opalania, preparaty przeciwko owadom oraz na ugryzienia, przyjmowane leki, ręczniki, śpiwór, własny sprzęt do uprawiania różnych sportów (jeśli posiadamy) oraz dokumenty i pieniądze do wydania, na przykład na pamiątki czy prezenty.

Aby nie zapomnieć niczego istotnego, warto odpowiednio wcześnie przygotować listę rzeczy do zabrania, a następnie zgodnie z nią spakować plecak. Choć nie ma sensu zabierać zbyt wielu rzeczy, to z pewnością warto mieć zapas odzieży, bielizny oraz przyborów higienicznych.

Dobre przygotowanie bagażu uchroni nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami i pozwoli w pełni czerpać przyjemność z relaksu na łonie natury.

Wycieczka szkolna zielona szkoła zielona szkoła dla dzieci


Program atrakcji może podlegać modyfikacjom zgodnie z życzeniem grupy. Czas pobytu (ilość dni) dostosowujemy do wymagań grupy.